Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları sınavı 10.Sınıf kategorisinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Toplamda 12 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:   irem
29 Ekim 2023

cok etkili oldu bana kullanın.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları Detayları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları 0 kere indirildi. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 12 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 05 Ekim 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları Testini Çöz tıklayın. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • İBADET ALLAH İNANCI
  1. Allah Gözetendir
  2. Allah Her Şeyi Yaratandır.
  3. Allah Yaşatandır
  4. Allah'ın Varlığının ve Birliğinin Delilleri
  5. Dua
  6. İbadet
  7. İnsanın Allah'la İletişimi
  8. Kur'an Okuma
  9. Temel İnanç Esasları
  10. Tövbe

Ayrıca Din kültürü ve ahlak bilgisi yazılı soruları; mebsinavlari.com tarafından tamamı test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları sınavı 10.Sınıf kategorisinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları Testi İstatistikleri

Bu sınav 10 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 100 kere doğru, 20 kere yanlış cevap verilmiş.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Soruları sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.