Telif Hakkı

  Telif Hakkı

mebsinavlari.com, telif hakkıyla korunan resimlerin, içeriklerin, kodların, dokümanların yetkisiz kullanıma ilişkin iddialar, editör ve kullanıcılarımız tarafından yüklenen telif hakkıyla korunan video, resimler, içerikler yetkisiz kullanıma ilişkin iddialar veya ihlal niteliğinde olduğu iddia edilen materyale bağlantılar içeren dosyalar gibi sözde telif hakkı ihlali bildirimlerini yanıtlar. Telif hakkıyla korunan materyallerin her yetkisiz kullanımı ihlal değildir.

Telif hakkı sahibi misiniz? Nasıl anlarım?

Belirli bir çalışmaya ilişkin hak sahibi olup olmadığınızdan emin değilseniz mebsinavlari.com yasal tavsiye veremeyeceğinden bir avukata veya başka bir danışmana başvurun. Telif hakkı yasası hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz birçok kaynak vardır. 5846 sayılı kanun, http://copyright.gov, https://lumendatabase.org/ ve http://www.eff.org/issues/bloggers/legal/liability/IP bunlardan birkaçıdır. Bu sitede yer alan dosyaların bir kısmı doğrudan ziyaretçilerimizin kendileri tarafından, sitede yayınlanmaları için kayıt edilmiştir. Dosya ve içerik indiren, okuyan kişilerden herhangi bir ad altında maddi yarar elde edilmemektedir. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen kişi veya kurum durumu aşağıda verilen iletişim kanallarında bize bildirmeleri durumunda ilgili içeriği 24 saatte kaldırmayı garanti ediyoruz.

Telif hakkı şikayeti göndermeden önce düşünmeniz gerekenler

Tarafımıza telif hakkı şikayeti göndermeden önce kullanımın adil kullanım sayılıp sayılmayacağını düşünün. Adil kullanım durumunu değerlendirdiyseniz ve yine de telif hakkı şikayetine devam etmek istiyorsanız sorunu doğrudan mebsinavlari.com sitemiziin iletişim bölümünden bildirerek telif hakkıyla korunan içeriği kaldırmasını isteyebilirsiniz. mebsinavlari resmî bir şikayet göndermeden önce aslında ihlal niteliğinde olmayan materyali veya etkinliği bilerek ihlal niteliğindeymiş gibi yanlış beyan etmeniz durumunda, yürürlükteki mevzuata göre doğan masraflar ve avukatlık ücretleri dahil her türlü zararı karşılamaktan sorumlu tutulabileceğinizi unutmayın. Bildirdiğiniz materyalin gerçekten ihlal niteliğinde olduğundan emin değilseniz bize bildirim göndermeden önce bir avukatla iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Telif hakkı şikayetini işleme koymak için hangi bilgilere ihtiyacınız var? Telif hakkı ihlali iddiasıyla ilgili bildirim göndermek için bize aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekir:
  • Telif hakkı sahibinin veya onun adına hareket etme yetkisine sahip bir kişinin ıslak veya elektronik imzası (adınızın ve soyadınızın yazılması yeterlidir).
  • İhlal edildiği iddia edilen, telif hakkı koruması altındaki çalışmanın tanımı (örneğin orijinal çalışmanıza ait bir bağlantı veya ihlal edildiği iddia edilen materyallerin açık tanımı);
  • İhlal niteliğindeki materyalin tanımı ve mebsınavları'nın materyali web sitesinde veya hizmetlerinde bulmasını sağlayacak makul miktarda bilgi;
  • Adresiniz, telefon numaranız ve bir e-posta adresi dahil iletişim bilgileriniz;
  • Materyalin ileri sürülen kullanım şekline telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasalar tarafından izin verilmediğine dair iyi niyet ifadesi ve
  • Şikayetteki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkiniz olduğuna dair bir beyan.
Bildirimden Sonra ne olur? Telif hakkı şikayetlerini alındığı tarihe göre değerlendiririz. Telif hakkı ihlali şikayetlerine mebsinavlari.com'un vereceği yanıtlar arasında, ihlal niteliğinde olduğu iddia edilen materyalin kaldırılması veya erişiminin kısıtlanması bulunabilir. Meb Sınavları Test Çöz bölümümüzde yer alan soruların bir kısmı Mİlli Eğitim Bakanlığına telif ücreti ödenerek yayımlanmış, bir kısmı ise özel olarak ücret karşılığında yazdırılmış, telif hakkı mebsinavlari.com sitesine aittir. Bu alanda kullanılan sorular içerisinde size ait olduğunu tespit ettiğiniz soruları bize bildirdiğinizde ilgili içerik en geç 24 saat içerisinde ilgili soruyu sistemde kaldırıyoruz. Sitemizde yer alan dosyalar, sahibinin veya yasal temsilcisinin istekte bulunması halinde, kendisine ait içerik veya dökümanları sitemizden 24 saat içinde yayından kaldırılmasını garantilemekteyiz. mebsinavlari.com 'da yer alan içerik ve dökümanların başka herhangi bir medya ortamında yayınlanması, çoğaltılması, dağıtılması, listelenmesi işlemleri için telif hakları kanunları ve ilgili mevzuat hükümleri geçerlidir. Bu tür işlemler dosya ve içeriklerin yasal yayın haklarını elinde bulunduran kişilerin izinlerini gerektirir. mebsinavlari.com sitemizin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. mebsinavlari.com da yer alana ve telif hakkı ihlaline neden olana bir içeriği, dosyayı, kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden bildiriniz. Hak ihlaline neden olan içerik en geç 24 saatte kaldırılacaktır. mebsinavlari.om 'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, metodların, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) mebsınvaları.Com 'a aittir. Bu materyaller, kaynak gösterilmek ve link verilmek koşuluyla kopyalanabilir. Başka sitelerde yayınlanan içeriklerimiz için "Bu İçerik tüm hakları yazarı mebsinavlari.com'a aittir ve içerik, yazarı tarafından mebsinavlari.com Sitesi (https://www.mebsinavlari.com) içerisinde yayınlanmıştır" ibaresinin eklenmesi zorunludur. Bu Sayfadaki Bilgiler 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun" Uyarınca Gerekli Durumlarda İletişim Sağlanabilmesi İçin Eklenmiştir. Lütfen Gerekli Durumlarda Kullanınız.
 Paylaşın