2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST)

2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Biyoloji alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) Detayları

2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) 3 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 15 Mart 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) Testini Çöz tıklayın. 2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Test


2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • KALITIMIN GENEL İLKELERİ
    1. Kalıtım Ve Biyolojik Çeşitlilik
    2. Modern Genetik Uygulamaları

Ayrıca 2022-2023 10.sınıf biyoloji dersi 2.dönem 1.yazılı soruları; tamamı test ve cevap anahtarlı olarak yeni müfredata uygun hazırlanmıştır

Bu soru, öğrencilerin hayvan ve bitki hücrelerinin ortak özelliklerini anlama ve farklı hücre yapılarını tanıma becerilerini ölçer.

Mantarlar, prokaryotik bir hücre yapısına sahip değillerdir.

Bu soru, öğrencilerin ökaryotik ve prokaryotik hücrelerin farklı özelliklerini anlamalarını ve ökaryotik hücrelere özgü olmayan bir özelliği tanımlamalarını gerektirir.

Canlıların hayatta kalmak için gerekli olan bileşikler arasında demir bulunmaz.

Suda yaşayan bitkilerin ışıkta kullanılamayan bölgelerinde görev yapan organel, kloroplasttur ve farklı pigmentlere sahiptir.

Genetik materyalin kalıtsal özelliklerini aktarmaktan sorumlu olan bileşikler nükleik asitlerdir.

Bu soru, öğrencilerin genetik hastalıkların insanlarda nasıl oluştuğunu anlamalarını ve özellikle Down Sendromu'nun genetik bir değişiklik sonucu meydana gelen bir hastalık olduğunu kavramalarını sağlar.

Bu soru, öğrencilerin bitkilerin fotosentez sürecinde hangi elementlere ihtiyaç duyduklarını anlamalarını ve özellikle nitrojenin bitkiler için önemini kavramalarını sağlar.

İnsan vücudunda meydana gelen kırıkların iyileşme sürecinde, kırık bölgesine kan damarları ve fibroblastlar gelerek, kemik dokusunun yeniden oluşmasını sağlayan süreç "D) Kemikleşme" evresinde gerçekleşir.

Bu soru, öğrencilerin mantarların farklı türlerini ve faydalarını anlamalarını sağlar.

Bu soru, öğrencilerin nükleotitlerin yapı taşları olan bazların özelliklerini anlamalarını sağlar.

Glikoliz, laktik asit fermentasyonu ile sonuçlanır ve bu süreç oksijenin sınırlı olduğu durumlarda enerji üretimini sürdürmeye yardımcı olur.

Bu soru, öğrencilere fotosentezin aşamalarını ve kloroplastların işlevlerini anlamalarını sağlar.

Bu soru, genetik çeşitlilik kavramını anlamak ve bu çeşitliği artıran faktörlerden birinin genetik mutasyonlar olduğunu bilmek üzerine odaklanmaktadır.

Bu soru, çevresel faktörlerin bir türün popülasyonunu sınırlayabilen etkilerini anlamak ve genetik mutasyonların bu faktörlerden biri olmadığını bilmek üzerine odaklanmaktadır.

Bir popülasyonda gen akışını engelleyen faktörlerden biri olan mekanik izolasyonu anlamak.

Tüm canlı organizmaların ortak bir karakteristiği, çok hücrelilik zorunluluğu olmamasıdır.

Bu nedenle, C) Doğal düşmanların kullanılması seçeneği, çekirge zararlarını önlemek için daha sürdürülebilir bir yöntem olarak öne çıkar. Doğal düşmanlar, çekirge popülasyonunu kontrol altında tutarak bitki örtüsüne zarar verme eğilimini azaltır.

Bazı insanların süt içememe nedeninin laktaz enzimi eksikliği olduğunu ve bu durumda sindirim sorunları yaşayabileceklerini anlamak.

Sürüngenlere ait bir özelliğin akciğer solunumu olduğunu anlamak.

Duyusal organların gelişiminin evrimin doğal seçilim mekanizmasıyla açıklanamayan bir olay olduğunu anlamak.

Albinizm, çevresel faktörlerin kalıtsal özelliklere etkisini gösteren bir örnektir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Biyoloji alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) Testi İstatistikleri

Bu sınav 2 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 7 kere doğru, 14 kere yanlış cevap verilmiş.

2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

2022-2023 10.Sınıf Biyoloji2.Dönem 1.Yazılı (TEST) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Biyoloji dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet