10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavı 10.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:




10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular Detayları

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 12 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik


10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • Destan / Efsane
  • Dilekçe/Tutanak
  • Roman

Ayrıca 10.sınıf Türk dili ve edebiyatı dersi 1.dönem 2.yazılı soruları; açık uçlu sorulardan cevap ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Öğrenci, dinî-tasavvufi halk şiiri içinde nefes nazım türünün dil ve biçim özelliklerini anlamak için metni analiz edebilir.

Öğrenci, farklı halk şiiri türlerini karşılaştırarak, her birinin duygu ve temasal özelliklerini anlamak için analitik beceriler kazanabilir.

Öğrencilere efsaneler ve masallar arasındaki farkları anlama ve ifade etme becerisi kazandırır. Aynı zamanda kültürel hikâye anlatımının çeşitliliğini anlamalarına katkı sağlar.

Öğrencilere belirli bir bölgeye ait olan ve tarihî olayları yansıtan efsaneleri tanıma ve değerlendirme becerisi kazandırır. Kültürel çeşitliliğin hikâye anlatımında nasıl yansıdığını anlamalarına yardımcı olur.

Bu soru, öğrencilere Servetifünun Dönemi'nde Türk edebiyatındaki roman türündeki gelişmeleri ve "Mai ve Siyah"ın temel temalarını anlama fırsatı sunar.

Bu soru, öğrencilere Millî Edebiyat Dönemi'nin temel temalarını ve romancılarının bu temalara nasıl yaklaştığını anlama fırsatı sunar.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavı 10.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular Sınavını hangi formatta indirebilirim?

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet