10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik

10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavı 10.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik Detayları

10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 12 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik


10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • Destan / Efsane
  • Dilekçe/Tutanak
  • Roman

Ayrıca 10.sınıf TDE dersi 1.dönem 1.yazılı soruları; klasik türde cevap ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Öğrenci, dinî-tasavvufi halk şiiri içinde kullanılan nazım türlerini anlamak ve her birinin toplumsal etkilerini değerlendirmek için yazma becerileri kazanabilir.

Öğrenci, halk şiiri içindeki farklı nazım biçimlerini ve türlerini anlamak ve bu öğeler arasındaki ilişkileri görselleştirmek için kavram haritası oluşturma becerisi kazanabilir.

Öğrencilere efsanelerin gerçeklikle nasıl iç içe geçtiğini anlama ve bu özelliklerin efsaneleri diğer hikâye türlerinden ayıran özellikler olduğunu tanımlama becerisi kazandırır.

Bu soru, öğrencilere dünya edebiyatındaki roman türünün nasıl başladığını ve Cervantes'in "Don Quijote" eserinin bu türdeki ilk önemli örnek olduğunu anlamalarını sağlar.

Bu soru, öğrencilere Halide Edip Adıvar'ın "Ateşten Gömlek" adlı eserini ve yazarın Millî Mücadele dönemine yönelik yaklaşımını anlama fırsatı sunar.

Bu soru, öğrencilere Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın Millî Edebiyat Dönemi'nde nasıl bir rol oynadığını ve dönemin edebiyat anlayışının nasıl bir çeşitlilik gösterdiğini anlama fırsatı sunar.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavı 10.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik Sınavını hangi formatta indirebilirim?

10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

10.Sınıf TDE 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet