10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular)

10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 11 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) Detayları

10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 11 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 12 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik


10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • Destan / Efsane
  • Dilekçe/Tutanak
  • Roman

Ayrıca 10.sınıf TDE yazılı soruları; açık uçlu sorulardan tamamı cevap ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Öğrenci, İslamiyet öncesi Türk şiirinin temel unsurlarını anlayarak, dönemin kültürel ve edebi özelliklerini değerlendirebilir.

Öğrenci, metindeki ölçü ve nazım birimi seçimlerinin, şiirin duygusal atmosferini ve anlamını nasıl etkilediğini analiz edebilir.

Öğrenci, sagunun ölümün ardındaki duygusal yükü nasıl taşıdığını anlayarak, metnin anlamını derinlemesine değerlendirebilir.

Öğrenci, bu dönemdeki eserlerin dil özelliklerini anlamak ve farklı kültürlerle etkileşimin nasıl gerçekleştiğini kavramak için araştırma yapabilir.

Öğrenci, eserin sembollerini ve temalarını eleştirel bir perspektifle değerlendirerek, yazarın mesajlarını ve amaçlarını anlama becerisi kazanabilir.

Öğrenci, Kâşgarlı Mahmut'un sözlüğünün Türk kültür ve dil tarihindeki önemini anlayarak, eserin dilbilimsel katkılarını değerlendirebilir.

Öğrenci, eserin dil ve biçim özelliklerini anlayarak, yazıldığı dönemin sosyal ve kültürel etkilerini değerlendirebilir.

Öğrenci, Divan-ı Hikmet içindeki ahlaki değerleri anlamak ve bu değerlerin toplumsal etkilerini değerlendirmek için analitik beceriler kazanabilir.

Öğrenci, eserin dil yapısını analiz ederek, metnin anlamını daha derinlemesine anlamak için dilbilimsel beceriler kazanabilir.

Öğrenci, eserin toplumsal ve kültürel etkilerini değerlendirerek, yazarın düşünce dünyasını eleştirel bir bakış açısıyla değerlendirme becerisi kazanabilir.

Öğrenci, anonim halk şairinin farklı mâni türlerini tanıyarak, her birinin özelliklerini belirleyebilir ve sınıflandırabilir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

10.Sınıf TDE Yazılı Soruları (Açık Uçlu Sorular) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet