10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik)

10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 14 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) Detayları

10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 14 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 12 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik


10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • Destan / Efsane
  • Dilekçe/Tutanak
  • Roman

Ayrıca 10.sınıf TDE 1.dönem sonu yazılı soruları; klasik türde açık uçlu sorulardan cevap ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Bu soru, öğrencilere efsanelerin toplumsal işlevleri üzerine düşünme ve analiz etme becerisi kazandırmayı hedefler. Ayrıca, efsanelerin kültürler arası iletişimde nasıl bir rol oynadığını anlamalarını sağlar.

Öğrencilerin mitoloji ve efsane kavramları arasındaki farkları belirleme yeteneklerini geliştirir ve kültürler arası benzerlikleri ve farkları anlamalarına yardımcı olur.

Bu soru, öğrencilere Fransız edebiyatının önemli romanları hakkında bilgi edinme ve bu eserlerin yazarlarına ait romanlarla edebiyat tarihindeki yerlerini anlamalarını sağlar.

Bu soru, öğrencilere Tanzimat Dönemi'nde Türk edebiyatında roman türünün başlangıcını ve ilk örneklerini anlama fırsatı sunar.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

10.Sınıf TDE 1.Dönem Sonu Yazılı (Klasik) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet