10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik

10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavı 10.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik Detayları

10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 15 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik
  • Doğru-Yanlış
  • Boşluk DoldurmaAyrıca 10.sınıf temel dini bilgiler dersi 1.dönem 2.yazılı soruları; klasik türde cevap ve açıklamalı olarak İslam 1 kitabından hazırlanmıştır

Helal kazanç, İslam dininin temel ilkelerinden biridir.

Helal kazanç, kişinin hem dünya hem de ahiret mutluluğunu sağlar.

* Vakıflar, İslam toplumlarına eğitim, sağlık, sosyal yardım, kültürel ve dini hizmetler gibi alanlarda faydalar sağlar.

* Helal kazanç elde etmek ve infak yapmak için dürüstlük, çalışkanlık, azimli olmak gibi erdemlere sahip olmak ve öncelikle kendi ihtiyaçlarını karşılamak gerekir.

Kul hakkının ne olduğunu kavrar.

* Kul hakkının ihlal edilebileceği durumları kavrar.

Öğrenci, İslam’da özel mülkiyet hakkının sınırlarını açıklar.

Öğrenci, İslam’da mülkiyet hakkının topluma ve bireye faydalarını açıklar.

İslam'da hileli satışlar, tüketicinin haklarını ihlal ettiği, dürüstlüğü ve güvenilirliği bozduğu ve ekonomik hayatı olumsuz etkilediği için yasaklanmıştır.

İslam'da haksız kazanç elde etmek yasaktır.

Hileli satışın dinimizce yasak olduğunu açıklar.

Hileli satışın toplumda güven ve huzuru bozduğunu açıklar.

* Öğrenciler, karaborsacılığın toplumda yol açabileceği olumsuz sonuçları açıklar.

Bu kazanımda, öğrencilerin karaborsacılığın tanımını ve topluma olan zararını kavrayabilmeleri hedeflenmektedir.

1.1. İslam'da ticaretin önemini kavrar.

* 10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 8. ünitesinin "İslam'da Ekonomik Hayat" konusunun kazandırımları doğrultusunda, hileli satışın tanımını, özelliklerini, dinimizce yasaklanmasının nedenlerini ve topluma olan etkilerini kavrar. * 10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 8. ünitesinin "İslam'da Ekonomik Hayat" konusunun kazandırımları doğrultusunda, hileli satışın ekonomik ve toplumsal etkilerini analiz eder. * 10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 8. ünitesinin "İslam'da Ekonomik Hayat" konusunun kazandırımları doğrultusunda, hileli satıştan uzak durarak adaletli bir ekonomik hayata katkı sağlar.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavı 10.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik Sınavını hangi formatta indirebilirim?

10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

10.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Temel Dinî Bilgiler dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet