ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi

ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi sınavı 9.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi Detayları

ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi 6 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 26 Eylül 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi Testini Çöz tıklayın. ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik
  • Test


ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • ETİK, GÜVENLİK VE TOPLUM
    1. Bilgi Güvenliği
    2. Etik Değerler

Ayrıca

Temel programlama mantığı, algoritma oluşturma ve basit hesaplama işlemlerini programlamak.

Temel programlama mantığını anlamaları, karar yapılarını kullanmayı öğrenmeleri ve mantıksal ifadelerle çalışmayı öğrenmeleri hedeflenir.

Bu soru, akış şemalarını anlama ve verilen akış şemasının ne tür bir işlemi temsil ettiğini anlama yeteneğini test eder. Ayrıca, algoritmik düşünme ve problem çözme becerilerini ölçer.

Bu sorunun çözümüyle öğrenciler, bilgisayarların matematiksel işlemler, tekrarlayan süreçler ve mantıksal-ilişkisel problemler gibi farklı türlerdeki problemleri çözebildiğini anlamış olurlar.

Sabitlerin tanımını ve kullanımını anlamak, programlama veya matematiksel problemleri çözerken değişmeyen değerlerin doğru şekilde kullanılmasını sağlar.

Bu hususlara dikkat ederek değişkenlerin doğru şekilde isimlendirilmesi, kodun anlaşılırlığını artırır ve programlama standartlarına uygunluk sağlar.

Öğrenciler, bir dize değişkeninin uzunluğunu bulma işlemini anlayarak, dize manipülasyonu ve dize işlemleri yapabilme becerilerini geliştirebilirler.

Öğrenciler matematiksel ifadeleri doğru bir şekilde değerlendirebilme ve matematiksel işlem önceliğini anlama yeteneklerini geliştirirler.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi sınavı 9.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi Testi İstatistikleri

Bu sınav 2 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 0 kere doğru, 0 kere yanlış cevap verilmiş.

ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi Sınavını hangi formatta indirebilirim?

ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

ALİ KUŞÇU AİHL 9.sınıf Bilgisayar Blimi sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.