9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik)

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) sınavı 9.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 14 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) Detayları

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) 4 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 14 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 10 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 2 kullanıcı beğenmiş. 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik


9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • PROBLEM ÇÖZME VE ALGORİTMALAR
  1. Doğrusal Mantık Yapısı İle Problem Çözme
  2. Döngü Yapısı İle Problem Çözme
  3. Farklı Algoritma Uygulamaları
  4. Karar Yapıları İle Problem Çözme
  5. Problem Çözme Kavramları ve Yaklaşımlar
  6. Problem Çözme Süreci
  7. Problem Çözme Yaklaşımları
  8. Programlama Yapısı

Ayrıca 9.sınıf bilgisayar bilimi dersi 1.dönem sonu yazılı soruları; klasik türde açık uçlu sorulardan cevap ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Veri girişi yapabilme, koşul ifadesini kullanarak programın davranışını yönlendirebilme.

Modül bağımlılığını minimize etmek, programın daha esnek, anlaşılır ve bakımı kolay olmasını sağlar. Bu, modüler programlamanın temel prensiplerinden biridir.

Doğrusal mantık yapısı, kullanıcıdan alınan girdilere dayalı basit bir işlemi adım adım gerçekleştirir. Programcı, bu tür bir yapıyı kullanarak karmaşık olmayan problemleri çözmeyi öğrenir.

Programcılar, karar yapılarını kullanarak programlarını daha dinamik ve kullanıcı dostu hale getirmeyi öğrenirler. Ayrıca, koşullara dayalı olarak mantıklı kararlar almak ve bu kararları program akışına entegre etmek konusunda deneyim kazanırlar.

İç içe karar yapıları, programcıların daha karmaşık ve özelleştirilmiş senaryoları ele alabilme yeteneklerini geliştirir. Ayrıca, kodun okunabilirliğini artırarak bakımını kolaylaştırır.

Programcılar, düz mantık yapısının sınırlamalarını anlayarak daha karmaşık senaryolar için uygun alternatifleri değerlendirmeyi öğrenirler.

Pozitif mantık kullanarak program geliştirme, programcıların sınırlamalardan kaçınma ve daha etkili kod yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Bu soru, öğrencilerin otomatik sayaç döngüsü yapısını anlamalarına ve bu yapıyı bir problem çözümü için nasıl kullanacaklarını kavramalarına yönelik bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Bu soru, temel kontrol yapılarını (if-else), döngüleri ve göstergeleri kullanma yeteneğini değerlendirir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) sınavı 9.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (Klasik) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (2)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet