9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavı 9.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik Detayları

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik 2 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 10 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik


9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • PROBLEM ÇÖZME VE ALGORİTMALAR
  1. Doğrusal Mantık Yapısı İle Problem Çözme
  2. Döngü Yapısı İle Problem Çözme
  3. Farklı Algoritma Uygulamaları
  4. Karar Yapıları İle Problem Çözme
  5. Problem Çözme Kavramları ve Yaklaşımlar
  6. Problem Çözme Süreci
  7. Problem Çözme Yaklaşımları
  8. Programlama Yapısı

Ayrıca 9.sınıf bilgisayar bilimi 1.dönem 1.yazılı soruları; klasik türde cevap anahtarlı ve açıklamalı olarak yeni sınav sitemine uygun hazırlanmıştır

Karar yapısını anlamak, belirli koşullara göre program akışını yönlendirebilmek.

Algoritmik akış şemasını okuma ve yazma yeteneği, sözde kodun anlamını anlama.

Düşük birleşim ve yüksek bağlılık, programcılara daha düzenli, bakımı kolay ve hata ayıklaması yapılabilir kod yazma becerisi kazandırır.

Yerel ve global değişkenlerin bilinçli kullanımı, kodun daha modüler ve sürdürülebilir olmasını sağlar. Programcılar, değişkenlerin kullanımında uygun bir hiyerarşi oluşturarak programlarını daha etkili bir şekilde yönetebilirler.

Bu algoritma, üç sayı ile üçgenin çizilip çizilemeyeceğini kontrol etmek ve çizilebiliyorsa çeşitli özelliklerini hesaplamak için doğrusal bir mantık yapısı kullanır. Programcı, bu tür problemleri çözerken adımları sıralı bir şekilde düşünmeyi öğrenir.

Doğrusal mantık yapısı, programcının algoritma oluştururken adımları sıralı bir şekilde düşünmesini ve çözümü adım adım gerçekleştirmesini sağlar. Programcı, karmaşık olmayan problemleri bu yapı ile daha etkili bir şekilde çözmeyi öğrenir.

Bu soru, programcıların karar yapılarının önemini anlamalarına ve bu yapıları kullanarak daha esnek ve işlevsel programlar yazmalarına yardımcı olur.

Programcılar, basit ve doğrusal kontrol akışları oluşturarak program geliştirmenin temel prensiplerini öğrenirler.

Bu soru, öğrencilere döngü yapılarının farklı çalışma prensiplerini anlamalarına ve belirli durumlarda hangi yapının tercih edilmesi gerektiğini bilmelerine yardımcı olacaktır.

Bu soru, öğrencilere bir döngü yapısının nasıl çalıştığını açıklama yeteneği kazandırmayı amaçlar.

Bu soru, fonksiyon kullanımını ve döngü yapılarını içeren bir algoritma oluşturma yeteneğini değerlendirir.

Bu soru, döngüleri ve fonksiyon kullanımını içeren bir algoritma oluşturma yeteneğini değerlendirir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavı 9.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.