9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavı 9.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular Detayları

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 10 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik


9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • PROBLEM ÇÖZME VE ALGORİTMALAR
  1. Doğrusal Mantık Yapısı İle Problem Çözme
  2. Döngü Yapısı İle Problem Çözme
  3. Farklı Algoritma Uygulamaları
  4. Karar Yapıları İle Problem Çözme
  5. Problem Çözme Kavramları ve Yaklaşımlar
  6. Problem Çözme Süreci
  7. Problem Çözme Yaklaşımları
  8. Programlama Yapısı

Ayrıca 9.sınıf bilgisayar bilimi 1.dönem 2.yazılı soruları; açık uçlu sorulardan cevap ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Modüler programlamanın temel avantajlarını anlamak, programları parçalara ayırmak ve yeniden kullanabilir modüller oluşturmak.

Doğrusal yapıları anlamak, basit algoritmaları sırasıyla çalıştırmak.

Modüler programlama, programcılara kompleks problemleri çözmek için daha etkili ve düzenli bir yöntem sunar. Bu yaklaşım, kodun bakımını kolaylaştırır ve yazılım geliştirme sürecini daha verimli hale getirir.

Etkileşim çizelgesi, programın temel adımlarını ve bu adımlar arasındaki ilişkiyi net bir şekilde gösterir. Programcı, problemin her aşamasını anlamak ve düzenlemek için etkileşim çizelgesini kullanmayı öğrenir.

Problemin çözümü için en uygun çözüm seçeneğinin seçilmesi, programın esnekliğini ve sürdürülebilirliğini artırır. Programcı, her bir adımın neden seçildiğini anlamak ve optimize etmek için çözüm seçeneklerini değerlendirmeyi öğrenir.

Programcı, iç içe karar yapılarını kullanarak karmaşık senaryoları ele almayı öğrenir. Bu, daha özelleştirilmiş ve esnek programlar oluşturabilme yeteneğini geliştirir.

Pozitif ve negatif mantık yapılarını anlamak, programcıların belirli durumları değerlendirerek program akışını kontrol etmelerini sağlar. Bu, karmaşık karar yapılarını daha iyi anlamalarına ve yazmalarına yardımcı olur.

Bu soruya verilecek bir cevap, öğrencilerin döngü yapısının avantajlarını ve dezavantajlarını anlamalarına yardımcı olacaktır.

Öğrenciler, bir döngü yapısının nasıl oluşturulduğunu anlamış olacaklar ve döngü içindeki işlemlerin nasıl gerçekleştiğini görebilecekler.

Bu soru, temel aritmetik operatörlerin ve döngü yapılarının kullanımını değerlendirir.

Bu soru, fonksiyon kullanımını, döngüleri ve şartlı ifadeleri içeren bir algoritma oluşturma yeteneğini değerlendirir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavı 9.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem 2.Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Bilgisayar Bilimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet