NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI

NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI sınavı 6.Sınıf kategorisinin Peygamberimizin Hayatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Toplamda 13 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI Detayları

NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI 3 kere indirildi. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 13 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 24 Aralık 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI Testini Çöz tıklayın. NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • KUR’AN-I KERİM’DE PEYGAMBERİMİZ
  1. Ahlakı Tamamlayan Peygamber
  2. Bir Hadis Öğreniyorum
  3. Müjdeleyen ve Uyaran Peygamber
  4. Peygamberimize Bağlılık ve İtaat
  5. Peygamberimize Salavat
  6. Rahmet Peygamberi
  7. Şefkat ve Merhamet Peygamberi

Ayrıca RAHMET PEYGAMBERİ-ŞEFKAT VE MERHAMET PEYGAMBERİ-MÜJDELEYEN VE UYARAN PEYGAMBER-AHLAKI TAMAMLAYAN PEYGAMBER-PEYGAMBERİMİZE BAĞLILIK VE İTAAT

Peygamberimizin İslam'ı yayma stratejilerini anlamak ve değerlendirme

Dini İfade ve Terimler - Hadisleri anlama ve yorumlama yeteneği.

Bu soru, Peygamber Efendimizin ağız temizliğine ve hijyen konusundaki tavsiyelerini anlama yeteneğini ölçer.

İslam peygamberi Hz. Muhammed'in kişisel özelliklerini ve davranışlarını anlama kazanımını değerlendirmek için kullanılabilir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI sınavı 6.Sınıf kategorisinin Peygamberimizin Hayatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI Testi İstatistikleri

Bu sınav 63 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 509 kere doğru, 154 kere yanlış cevap verilmiş.

NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI Sınavını hangi formatta indirebilirim?

NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

NECİP FAZIL ORTAOKULU 1. DÖNEM 2.PEYGAMBERİMİZİN HAYATI YAZILI SORULARI sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Peygamberimizin Hayatı dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.