9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavı 9.Sınıf kategorisinin Coğrafya alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik Detayları

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 09 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik


9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • BEŞERÎ SİSTEMLER
    1. TÜRKİYE’DE YERLEŞMELER
    2. YERLEŞME ŞEKİLLERİ

Ayrıca 9.sınıf coğrafya dersi 1.dönem 2.yazılı soruları; tamamı klasik ve açık uçlu sorulardan cevap anahtarlı ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Bu soru, öğrencilere troposferin kalınlığının nedenlerini ve sonuçlarını anlama yeteneği kazandırır ve coğrafi etkileri tartışır.

Bu soru, öğrencilere atmosferin bileşenlerinin yerlerini ve işlevlerini anlama yeteneği kazandırır ve çevresel koruma önemini vurgular.

Bu soru, öğrencilere iklimin yer şekilleri üzerindeki etkisini anlama yeteneği kazandırır ve farklı iklimlerin sonuçlarını karşılaştırma fırsatı sunar.

Bu soru, öğrencilere çevresel sorunların önemini anlama ve sürdürülebilirlik kavramını değerlendirme yeteneği kazandırır.

Bu soru, öğrencilere atmosferin sıcaklığı ve bileşiminin küresel çevresel sorunlarla nasıl ilişkilendirildiğini anlama ve eleştirel düşünme yeteneği kazandırır.

Bu soru, öğrencilere nemin sıcaklık üzerindeki etkilerini açıklama yeteneği kazandırır.

Bu soruyla öğrenciler, sıcaklık verilerinin farklı zaman dilimlerinde nasıl değiştiğini anlamayı hedefler. Ayrıca, mevsimsel değişikliklerin iklimi nasıl etkilediğini kavramaları amaçlanır.

Bu soruyla öğrenciler, sıcaklık dağılışının temel özelliklerini tanımayı hedefler. Ayrıca, sıcaklığın coğrafi faktörlerle nasıl değiştiğini anlamaları amaçlanır.

Bu soruyla öğrenciler, alizelerin ne olduğunu, nasıl oluştuğunu ve hangi yönlere doğru eslediğini anlamayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, musonların ne olduğunu, nasıl oluştuğunu ve mevsimsel olarak nasıl etki gösterdiklerini anlamayı hedefler

Bu soruyla öğrenciler, belirli bir rüzgar türünün nasıl oluştuğunu ve etkilerini anlamayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, yoğuşma olayını anlamayı ve sis ile bulutların nasıl oluştuğunu kavramayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, yağış rejimi kavramını ve farklı iklim bölgelerindeki yağış dağılımını anlamayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, orografik yağışların oluşumunu ve neden dağların rüzgar yönündeki tarafında daha fazla yağış aldığını anlamayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, okyanusal iklimin özelliklerini ve etkili olduğu bölgeleri anlamayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, ekvatoral iklimin özelliklerini ve etkili olduğu bölgeleri anlamayı hedefler.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavı 9.Sınıf kategorisinin Coğrafya alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Coğrafya dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.