10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular)

10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 14 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) Detayları

10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 14 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 19 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik
  • Doğru-YanlışAyrıca 10.sınıf bilgisayar bilimi dersi 1.dönem sonu yazılı soruları; açık uçlu sorulardan yeni sınav sistemine uygun olarak cevap ve açıklamalı olarak hazırlanmıştır

mBlock'ta robot programlama yaparken "Hareket" alt başlığı altında verilen blokların amaçlarını bilir.

mBlock programlama ortamında koşullu bekleme yapabilme becerisi kazanılır.

Öğrenciler, Arduino'da dijital pinlerin nasıl ayarlandığını öğrenirler.

Ultrasonik algılayıcıların çalışma prensibini ve mesafe ölçmek için kullanılmasını açıklar.

Robot programlama için kullanılan diller hakkında bilgi sahibi olur.

Arduino programlarının derlenmesi ve yüklenmesi için gerekli komutları kullanır.

Arduino programlama dilinde değişken tanımlarken dikkat edilmesi gereken kuralları bilir.

Arduino programlamada dijital pinlerin giriş veya çıkış olarak tanımlanması için pinMode() komutunu kullanabilirim.

Arduino programlamada dijital pinlerin aktif veya pasif yapılması için digitalWrite() komutunu kullanabilirim. Arduino'da analogRead() komutu ile okunacak değer hangi aralıktadır? Cevap: 0 ile 1023 arasında Açıklama: Arduino'da analogRead() komutu ile analog bir girişten değer okunmaktadır. Bu değer 0 ile 5 volt aralığındadır. Bu değer 0 ile 1023 arasında tam sayısal değere dönüştürülmektedir. Kazanım: Arduino'da analog girişten değer okumak için analogRead() komutunu kullanabilirim.

Arduino'da trigonometrik işlemler yapabilmeSoru 1

I2C haberleşmesinde kullanılan sinyalleri tanır.

Arduino ile potansiyometre kullanarak LED'in ışık seviyesinin kontrol edilmesi uygulamasında, potansiyometrenin analog pinine değer okunması gerektiğini bilir.

Bu soruyu doğru cevaplayarak, Arduino'da buton kullanarak LED'i nasıl yakabileceğimizi öğrenmiş oluruz.

Mikrodenetleyici tabanlı geliştirme kartlarının geleceğindeki kullanım alanlarını açıklar.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) sınavı 10.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

10.Sınıf Bilgisayar Bilimi 1.Dönem Sonu Yazılı (Açık Uçlu Sorular) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet