9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız sınavı 9.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız Detayları

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 03 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • KlasikAyrıca 9.sınıf temel dini bilgiler dersi 1.dönem sonu yazılı soruları; İbadet ve hayatımız ünitesi konularından tamamı açık uçlu, cevap ve açıklamalı olarak hazırlanmıştır

Fıtır sadakası ve mukâbele uygulamasının farklarını anlama yeteneği.

Zekâtın amaçlarını ve zekâtın kime verilmesi gerektiğini anlama yeteneği.

Tavaf ibadetinin sevap potansiyelini anlama yeteneği.

Hacc ibadetinin temel farz ve vaciplerini anlama yeteneği.

İslam dininde orucun farzlığını ve orucun ne anlama geldiğini anlama yeteneği.

Orucun insanlar üzerindeki olumlu etkilerini anlama ve değerlendirme yeteneği.

Fıtır sadakası uygulamasını anlama ve hesaplama yeteneği.

Zekât ve sadaka arasındaki farkları anlama yeteneği.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız sınavı 9.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler Yazılı Soruları - İbadet ve Hayatımız sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Temel Dinî Bilgiler dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet