9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavı 9.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik Detayları

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 03 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • KlasikAyrıca 9.sınıf sınıf temel dini bilgiler dersi 1.dönem 2.yazılı soruları; klasik türde açık uçlu sorulardan cevap, açıklamalı olarak III. ünite konularından hazırlanmıştır

Hac ibadetinin temel unsurlarını anlama yeteneği.

Tavaf çeşitlerini anlama yeteneği.

İslam dinindeki cemaatle namazın önemini anlama ve toplumsal etkilerini değerlendirme yeteneği.

Namaz kılma durumlarını anlama ve bu kavramları doğru şekilde kullanma yeteneği.

Teravih namazının özelliklerini ve önemini anlama yeteneği.

Mukâbele uygulamasının önemini ve kökenini anlama yeteneği.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavı 9.Sınıf kategorisinin Temel Dinî Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Temel Dini Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı - Klasik sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Temel Dinî Bilgiler dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.