9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavı 9.Sınıf kategorisinin Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular Detayları

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 06 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik


9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • ULAŞIM
  1. . Ulaşım, Ulaştırma, taşıma, Nakliye Kavramlarının Tanımları.
  2. . Ulaşım, Ulaştırma, taşıma, Nakliye Kavramlarının Tanımları.
  3. . Ulaşım, Ulaştırma, taşıma, Nakliye Kavramlarının Tanımları.
  4. Ulaşım Araçlarının Faydaları. a. Sosyal ve kültürel yönden. b. Ekonomik yönden. c. Askeri yönden.
  5. Ulaşım Araçlarının Faydaları. a. Sosyal ve kültürel yönden. b. Ekonomik yönden. c. Askeri yönden.

Ayrıca 9.sınıf sağlık bilgisi ve trafik kültürü dersi 1.dönem sonu yazılı soruları; açık uçlu sorulardan müfredata uygun açıklamalı ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır

Bu soru, öğrencilere stresin tanımını ve neden önemli olduğunu öğretir.

Bu soru, öğrencilere ergenlik döneminde stres nedenlerini ve neden bu dönemde stres yaşandığını öğretir.

Bu soru, öğrencilere akran zorbalığının farklı türlerini ve her türün nasıl tezahür edebileceğini öğretir.

Bu soru, öğrencilere siber zorbalığın tanımını ve akran zorbalığından nasıl farklılık gösterdiğini öğretir.

Bu soru, öğrencilere tütün kullanımının insan sağlığına olan olumsuz etkilerini sıralamayı öğretir.

Bu soru, öğrencilere alkol kullanımının hamilelik dönemi ve bebek sağlığı üzerindeki etkilerini öğretir.

Bu soruyu cevaplayarak, teknoloji bağımlılığının olumsuz etkilerini anlayabilir ve bu tür bağımlılıklardan kaçınmanın önemini kavrayabilirsiniz.

Bu sorunun cevabını bilerek, teknoloji bağımlılığını kontrol etme yöntemlerini öğrenir ve teknoloji kullanımını daha dengeli bir şekilde yönetme becerisi kazanabilirsiniz.

İlk yardımın ilaçsız temel uygulamalarını anlama ve ilaç kullanımının yalnızca uygun kişiler tarafından yapılması gerektiğini anlama yeteneği.

İlk yardım uygulamasını yalnızca eğitim almış ve sertifika sahibi kişilerin yapabileceğini anlama ve bu kişilerin gerekliliğini anlama yeteneği.

Hasta veya yaralı kişiyi neden hareket ettirmememiz gerektiğini anlamak, temel ilk yardım bilgisi kazanımını temsil eder.

İlk yardım uygulamasına başlamadan önce ilk yardımcıların neden kendi güvenliklerini düşünmeleri gerektiğini anlamak, temel ilk yardım bilgisi kazanımını temsil eder.

Solunumu değerlendirmenin neden önemli olduğunu ve nasıl yapılacağını anlamak, temel ilk yardım bilgisi kazanımını temsil eder.

Nabız değerlendirmenin neden önemli olduğunu ve nasıl alınacağını anlamak, temel ilk yardım bilgisi kazanımını temsil eder.

Burun kanamalarının nedenleri ve ilk yardım adımlarını anlamak, temel ilk yardım bilgisi kazanımını temsil eder.

Burun kanamalarının nedenleri ve ilk yardım adımlarını anlamak, temel ilk yardım bilgisi kazanımını temsil eder.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavı 9.Sınıf kategorisinin Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü 1.Dönem Sonu Yazılı - Açık Uçlu Sorular sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.