Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı

Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı sınavı 7.Sınıf kategorisinin Çevre Eğitimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Toplamda 9 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı Detayları

Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı 27 kere indirildi. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 9 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 01 Kasım 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı Testini Çöz tıklayın. Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • Doğanın Dengesi
  1. Doğadaki tüm canlı ve cansız varlıkların birbiriyle etkileşim halinde olduğunu kavrar.
  2. Doğal denge kavramını ve dünyanın hassas bir doğal dengeye sahip olduğunu açıklar.
  3. Doğal dengenin korunması için insan faaliyetlerinin nasıl düzenlenebileceği veya değiştirilebileceği konusunda fikir ve öneriler geliştirir.
  4. İnsan faaliyetlerinin doğal dengeyi nasıl etkilediği konusunda çıkarımda bulunur.
  5. İnsan faaliyetlerinin doğal dengeyi nasıl etkilediğini yaşadıkları çevreden, ülkeden ve dünyadan örneklerle açıklar.
  6. Yaşadığı çevrede insan faaliyetlerinin doğal dengeyi nasıl etkilediğini, çevreye ne tür zararlar verdiğini gözlemler ve gözlemlerini ifade eder.

Ayrıca etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı sınavı 7.Sınıf kategorisinin Çevre Eğitimi alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı Testi İstatistikleri

Bu sınav 131 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 893 kere doğru, 144 kere yanış cevap verilmiş.

Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Yeşiltepe Cumhuriyet Ortaokulu Çevre ve İklim Değişikliği I. Dönem I. Yazılı Sınavı sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 7.Sınıf Çevre Eğitimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.