8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme

8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme sınavı 8.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 18 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme Detayları

8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 18 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 25 Eylül 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme Testini Çöz tıklayın. 8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test
 • Boşluk Doldurma
 • Doğru-Yanlış


8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • HÜCRE BÖLÜNMESİ VE KALITIM
  1. Adaptasyon ve Evrim
  2. DNA ve Genetik Kod
  3. Kalıtım
  4. Mayoz
  5. Mitoz
 • KUVVET VE HAREKET
  1. Basınç
  2. Bazı Cisimler Neden Yüzer?
  3. Kaldırma Kuvvet

Ayrıca 8.sınıf fen bilimleri dersi 1.dönem 1.değerlendirme soruları; aöo soruları baz alınarak test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır

Yoğuşma olayını tanımlayarak, hangi koşullarda gerçekleştiğini anlama yeteneği.

DNA'nın temel yapı birimi olan nükleotidi tanımlama yeteneği.

Biyoteknoloji uygulamalarının çevresel ve sağlık üzerindeki etkilerini değerlendirme yeteneği.

Ayrıştırıcı organizmaların ekosistemdeki rolünü anlama yeteneği.

Periyodik tablonun yapısını anlayarak elementlerin sınıflandırılması ve kimyasal özelliklerini kavrama yeteneği.

Kimyasal ve fiziksel değişim arasındaki farkı anlama yeteneği.

DNA, nükleotidlerin bir araya gelmesiyle oluşan bir moleküldür. Nükleotidler, deoksiriboz şekerini, fosfat grubunu ve bir organik bazı içerirler. DNA, genetik bilginin saklandığı ve aktarıldığı molekül olarak önemlidir.

Mutasyonlar, genetik materyalin değişmesini ifade eder. Mutasyonlar olumsuz olabileceği gibi, nötr veya avantajlı da olabilirler.

Fotosentez, bitkilerin güneş ışığından enerji elde ettiği önemli bir süreçtir. Bu süreç, sıcaklık, karbondioksit konsantrasyonu gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Fotosentez, atmosferdeki karbondioksit miktarını azaltırken, yanma olayı ve solunum atmosfere karbondioksit verir. Karbon döngüsü, bu süreçlerin bir döngü içinde gerçekleşmesini ifade eder.

Biyoteknoloji, genetik mühendislik gibi yöntemlerle genetik materyali değiştirerek tarım ürünlerini geliştirmek amacıyla kullanılır.

Mantarlar, çevresel ayrıştırma süreçlerinde önemli bir rol oynarlar ve organik maddeyi parçalayarak toprak verimliliğini artırırlar.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme sınavı 8.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi İstatistikleri

Bu sınav 1 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 7 kere doğru, 6 kere yanlış cevap verilmiş.

8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme Sınavını hangi formatta indirebilirim?

8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

8.Sınıf Fen Bilimleri 1.Dönem 1.Değerlendirme sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 8.Sınıf Fen Bilimleri dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet