Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik

Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavı 7.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 19 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik Detayları

Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 19 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 25 Mart 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik
 • Doğru-Yanlış
 • Klasik
 • Eşleştirme
 • Boşluk Doldurma
 • Klasik
 • Boşluk Doldurma
 • Doğru-Yanlış
 • Test


Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • AYNALARDA YANSIMA VE IŞIĞIN SOĞURULMASI
  1. Aynalar
  2. Işığın Soğrulması
 • İNSAN VE ÇEVRE İLİŞKİLERİ
  1. Biyo-çeşitlilik
  2. Ekosistemler

Ayrıca Ortaokul 7.sınıf fen bilimleri 2.dönem 1.yazılı soruları; klasik türde yeni müfredata uygun hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavı 7.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Fen Bilimleri 7.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 7.Sınıf Fen Bilimleri dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.