Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT

Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT sınavı 10.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT Detayları

Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT 11 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 13 Nisan 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT Testini Çöz tıklayın. Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • TestAyrıca Bilgisayar bilimi kur-2 (10.sınıflar) için 2.dönem 2.yazılı soruları; mebsinavlari.com tarafından javascript kazanımlarını ölçen sorulardan test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır

JavaScript'in genel özelliklerini anlamasını ve yaygın kullanım alanlarını öğrenmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

avaScript ile kullanıcı etkileşimli web sayfaları oluşturabilir, web sayfalarını dinamik olarak değiştirebilir ve animasyonlar oluşturabilirler, ancak dilin derlenemeyeceğini bilmelidirler.

JavaScript veri tiplerini öğrenerek temel programlama kavramlarına aşina olabilirsiniz.

JavaScript'te koşul ifadeleri ve döngülerinin kullanımını anlamak ve farklı anahtar sözcüklerin ne işe yaradığını bilmektir.

JavaScript dizilerinin yöntemlerini ve bu yöntemlerin kullanımını test etmek için kullanılabilir.

JavaScript programlama dilinde veri saklama yöntemlerinin farklılıklarını ve kullanım amaçlarını öğrenmeyi hedeflemektedir.

JavaScript'te fonksiyon çağırma yöntemlerini tanıyabilme ve hangi durumda hangi yöntemin kullanılacağını bilmek olabilir.

JavaScript programlama dilinde kısa yol operatörlerinin kullanımını anlamakla ilgilidir.

JavaScript matematiksel fonksiyonları anlamak ve farklı fonksiyonların kullanım amaçlarını ayırt etmek.

JavaScript'te döngülerle çalışırken, belirli bir şart sağlanana kadar veya belirli bir sayıda kez tekrarlanana kadar döngüyü çalıştırmak gerekebilir. Bu durumlarda, "break" ve "continue" anahtar sözcükleri kullanarak döngüyü kontrol etmek mümkündür.

JavaScript'in kullanım alanları hakkında bilgi sahibi olmak ve ECMAScript standartlarının önemini anlamak.

JavaScript'te arrow fonksiyonlarını tanımlayabilme ve kullanabilme becerisi olabilir.

JavaScript'te doğru bir dizi oluşturma yöntemini anlamak.

while döngüsünün ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını anlamak önemlidir.

JavaScript'te sayısal bir değer elde edilemediğinde veya matematiksel bir işlem sonucunda sayı olmayan bir değer döndürülmesi durumunda, "NaN" ifadesinin kullanıldığını açıklayabilirim.

JavaScript'te bir dizi veya bir dizeyi tersine çevirme işlemi için kullanılabilecek yöntemleri bilmektir.

JavaScript'te "strict mode" kullanarak kodlama hatalarını tespit etmek ve kodun daha tutarlı ve güvenli olmasını sağlamak mümkündür.

"typeof" operatörünün ne işe yaradığını ve değişkenlerin türlerini belirlemenin neden önemli olduğunu anlamaktır.

JavaScript'te "try-catch" bloklarının ne işe yaradığını açıklayabilirim.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT sınavı 10.Sınıf kategorisinin Bilgisayar Bilimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT Testi İstatistikleri

Bu sınav 7 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 52 kere doğru, 35 kere yanlış cevap verilmiş.

Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Bilgisayar Bilimi Kur-2 2.Dönem 2.Yazılı - JAVASCRIPT sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Bilgisayar Bilimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.