8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma)

8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) sınavı 8.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) Detayları

8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 16 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 06 Mart 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik
 • Test
 • Eşleştirme
 • Klasik
 • Test


8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • PROBLEM ÇÖZME VE PROGRAMLAMA
  1. Problemin çözümünü benzer problemler için genelle
  2. Problemin çözümünü benzer problemler için genelle
  3. Problemin çözümünü benzer problemler için genelle
  4. Problemin çözümünü benzer problemler için genelle
  5. Problemin çözümünü benzer problemler için genelle

Ayrıca 8.sınıf bilişim teknolojieri 2.dönem 1.yazılı soruları; sözde algoritma ve akış şeması sorularından hazırlanmıştır. etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) sınavı 8.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

8.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı (Algoritma) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 8.Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.