5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik)

5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) sınavı 5.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Toplamda 24 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) Detayları

5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) 0 kere indirildi. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 24 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 23 Ekim 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) Testini Çöz tıklayın. 5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test
 • Klasik


5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • KUR’AN-I KERİM'İ OKUMAYI ÖĞRENİYORUZ
  1. . İnce ve Kalın Sesli Harfler
  2. Harfler ve İsimleri
  3. Harfler ve Özellikleri
  4. Harflerin Mahreçleri
  5. Harflerin Yazılışları

Ayrıca 5.sınıf Kuran-ı kerim dersi 1.dönem 1.yazılı soruları; test ve klasik türde, tamamı test ve klasik türde cevap anahtarlı olarak müfredata ve yeni sınav sistemine uygun hazırlanmıştır

Bu soru ile öğrencilerin Hz. Hud'un tebliğ mesajının temel öğesini anlamaları amaçlanır.

Kur'an-ı Kerim, insanların manevi rehberliğini ve ahlaki değerlerini şekillendirmelerine yardımcı olur. Onu okuyup anlamak, inançları pekiştirmenin yanı sıra hayatlarını daha anlamlı bir şekilde yaşamalarına yardımcı olur.

Kur'an'a olan sevgi, bir Müslümanın manevi yaşamını zenginleştirir, ona güç ve huzur verir. Bu sevgi, onun inançlarını güçlendirir ve ahlaki değerlerine bağlı kalmasına yardımcı olur.

Kur'an'ı sevmek, kişinin manevi gelişimine katkıda bulunur ve onun Allah'a olan bağlılığını güçlendirir. Aynı zamanda bu sevgiyi çevresine yayarak başkalarını da etkileyebilir.

Kur'an okumak, insanların zihinsel ve duygusal refahlarını artırabilir. Bu, manevi gelişimi teşvik edebilir ve kişinin yaşamına anlam katabilir.

Kur'an'ı öğrenmek ve öğretmek, insanların manevi gelişimine ve toplumsal uyuma katkıda bulunur. Bu tavsiyeyi hayata geçirerek toplumsal fayda sağlamak mümkün olur.

Hz. Âdem'in hikayesi, insanlara tevbenin önemini, Allah'ın rahmetini ve şeytanın tuzaklarından korunmanın gerekliliğini öğretir. Bu hikaye, insanların günahlarından dönmeleri ve Allah'a yönelmeleri için bir öğreti sunar.

Bu hikaye, insanlara itaat, sorumluluk ve tevbe konularında önemli dersler sunar. Kovulmaları, insanların hatalarının sonuçlarına katlanmaları gerektiğini ve tevbe ile rahmete ulaşabileceklerini gösterir.

Bu hikaye, insanlara adil, dürüst ve sevgi dolu ilişkiler kurmanın önemini anlatır. Kıskançlık ve öfkenin zararlı sonuçlara yol açabileceğini gösterir ve Allah'a nasıl uygun bir şekilde ibadet edileceğini öğretir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) sınavı 5.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) Testi İstatistikleri

Bu sınav 275 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 1595 kere doğru, 1133 kere yanlış cevap verilmiş.

5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

5.Sınıf Kuran-ı Kerim 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Test-Klasik) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 5.Sınıf Kur’an-ı Kerim dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet