2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı sınavı 6.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 24 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı Detayları

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı 12 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 24 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 30 Ekim 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı Testini Çöz tıklayın. 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Doğru-Yanlış
  • Test


2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ
    1. Bilişim Teknolojilerinin Günlük Yaşamdaki Önemi
    2. Bilişim Teknolojilerinin Günlük Yaşamdaki Önemi
    3. Dosya Yönetimi

Ayrıca

İnterneti etik ve sorumlu bir şekilde kullanma bilincini kazanmaları hedeflenir.

Bilişim suçlarına karşı alınabilecek önlemleri anlamak ve güvenli bilişim kullanımı konusunda farkındalık geliştirmek.

Bilişim suçları kavramını anlamaları ve teknolojinin kötüye kullanımı konusunda bilinçlenmeleridir.

Sanal zorbalığın ne olduğunu anlamaları ve sanal ortamda olumsuz davranışlardan kaçınmaları için farkındalık geliştirmeleridir.

Bilgisayar kullanımında düzenli aralıklarla mola vermenin ve dik bir şekilde oturmanın önemini bilmek.

Güncel teknolojilerde yaygın olarak kullanılan mobil işletim sistemlerini tanımak.

Temel işletim sistemi kavramlarını anlamalarına yardımcı olur ve farklı işletim sistemlerini tanımlayarak bilgisayar terminolojisine aşinalık kazandırır.

Bilişim teknolojilerinin faydalarını ve etkilerini anlamak.

Bu soru, öğrencilere Türkiye'nin yerli işletim sistemi olan Pardus'u tanımalarını sağlar. Türkiye'nin bilgi teknolojileri alanındaki yerli yazılımlara destek ve farkındalığı artırır.

Bu soru, öğrencilerin internet etiği kavramını anlamalarını ve dijital dünyada saygılı ve etik davranışları benimsemelerini teşvik eder.

Bu soru, öğrencilerin yazılımların korsan kopyalarını kullanmanın yanlış ve yasa dışı olduğu konusundaki farkındalığını artırmayı amaçlar.

Bu soru, öğrencilerin internetteki içerikleri kullanırken etik ve yasal sorumluluklarını anlama ve atıf yapmanın önemini kavrama becerisini geliştirmeyi amaçlar.

Bu soru, öğrencilerin internet üzerinde içerik kullanırken ticari amaçlı kullanımın izin gerektiren bir durum olduğunu anlama ve eser sahiplerinin haklarına saygı gösterme bilincini geliştirmeyi amaçlar.

Bu soru, öğrencilerin korsan ürün kullanımının yasak olduğunu ve hak sahiplerinin haklarının korunması gerektiğini anlama ve farkındalık kazanmasını amaçlar.

Bu soru, öğrencilerin bilişim yoluyla gerçekleştirilen hakaret veya şantajın bir bilişim suçu olduğunu anlama ve bilişim teknolojilerinin kötüye kullanımı hakkında farkındalık kazanma becerisini geliştirmeyi amaçlar.

Etik değerlere uygun davranma, dijital güvenlik ve kişisel gizliliğe saygı gösterme.

İnternet etiği ve dijital vatandaşlık konusundaki bilgi düzeyini ve farkındalığını ölçmek amacıyla sorulmuştur.

Dosya türlerini tanıma ve farklı dosya uzantılarını ayırt etme becerilerini ölçmek amacıyla sorulmuştur.

Dosya uzantılarını tanıma, resim dosyalarını ayırt etme ve belirli dosya türlerini anlama.

Bilgi Teknolojilerinin avantajlarını anlama ve iş süreçlerindeki etkilerini değerlendirme.

Yapay zekanın ne olduğunu anlama ve yapay zeka örneklerini tanımlama yetisi.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı sınavı 6.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı Testi İstatistikleri

Bu sınav 94 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 1067 kere doğru, 633 kere yanlış cevap verilmiş.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı Sınavını hangi formatta indirebilirim?

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavı sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (0)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet