DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI

DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınavı 7.Sınıf kategorisinin Çevre Eğitimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 24 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI Detayları

DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI 10 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 24 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 28 Mayıs 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI Testini Çöz tıklayın. DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • Çevre Dostu Çözümler ve Teknolojiler
  1. Dünyadaki ve Türkiye’deki sürdürülebilir doğal kaynak kullanımı ile ilgili iyi örnekleri yorumlar.
  2. Geri dönüşüm sorunlarını irdeler ve çözüm fikirleri geliştirir.
  3. Geri dönüşüm teknolojilerinin kullanımı ile ilgili iyi örnekleri araştırır ve bu örnekleri paylaşır.
  4. Geri dönüşüm ve geri kazanım kavramlarını açıklar ve geri dönüşümü mümkün olan maddeleri (cam, kâğıt, pet şişe, pil, teknolojik ürünler vb.) sınıflayarak tekrar kullanımının sağlanmasına katkıda bulunur.
  5. Sürdürülebilir kalkınma kavramını sürdürülebilir doğal kaynak kullanımı boyutu ile irdeler.

Ayrıca

Çevre kirliliğinin farklı nedenlerini anlamak ve doğal afetlerin çevre kirliliğine etkisini değerlendirebilmek.

Bu soru, çevre kirliliğinin etkilerini anlama ve çevre kirliliğinin biyolojik çeşitlilik üzerindeki etkisini değerlendirme becerisini sınar.

Çevreye duyarlı bir yaşam tarzının önemini anlamak ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesi.

Bu soru, öğrencilere doğal afetlere karşı hazırlıklı olmanın önemini vurgular ve acil durum çantalarının nasıl hazırlanacağı konusunda bilgi sağlar.

Bu soru, öğrencilere ekolojik ayak izi kavramını tanıtarak, doğal kaynak tüketiminin çevre üzerindeki etkisini anlamalarını sağlar.

Nüfus artışının ve üretim-tüketim faaliyetlerinin çevre üzerindeki etkisini anlama ve sürdürülebilirlik açısından bilinçli kararlar alma.

Bu soru, öğrencilerin küresel çevre sorunlarına ilişkin farkındalıklarını artırmayı hedefler.

Çevresel sorunlara duyarlılık ve çözüm yöntemlerini tanıma.

Hava kirliliğine katkıda bulunan ve bulunmayan faktörleri ayırt etme becerisi.

Doğal kaynakların korunması için yapılabilecek eylemleri tanımak ve doğru seçeneği belirlemek.

Bu soru, öğrencilerin biyolojik çeşitlilik kavramını anlama ve insan faaliyetlerinin çevreye etkisini değerlendirme becerisini ölçmeyi amaçlamaktadır.

Geri dönüşüm teknolojileri hakkında bilgi sahibi olarak doğal kaynakların korunması, ekonomik kazanımların sağlanması ve çevre kirliliğinin azaltılması hakkında farkındalık oluşturulabilir.

Geri dönüşüm hakkında farkındalık yaratmak için tasarlanmıştır.

Küresel ısınmanın ne olduğunu ve neden kaynaklandığını anlamaları ve bu konuda farkındalık sahibi olmaları önemlidir.

Küresel çevre sorunlarına yönelik alınacak adımları ve çevre koruma bilincini kavrayabilme.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınavı 7.Sınıf kategorisinin Çevre Eğitimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI Testi İstatistikleri

Bu sınav 11 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 144 kere doğru, 30 kere yanlış cevap verilmiş.

DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI Sınavını hangi formatta indirebilirim?

DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

DEDE KORKUT ORTAOKULU SEÇMELİ ÇEVRE EĞİTİMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DERSİ 2. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 7.Sınıf Çevre Eğitimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (0)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet