5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test

5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test sınavı 5.Sınıf kategorisinin Çevre Eğitimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 21 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test Detayları

5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 21 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 27 Şubat 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test Testini Çöz tıklayın. 5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • Küresel Çevre Sorunları
  1. Biyolojik çeşitliliğin azalmasının doğal dengeyi nasıl etkileyeceğini açıklar.
  2. Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğinin önlenmesinde kendisine düşen sorumlulukları yerine getirir.
  3. Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğinin yerel ve küresel ölçekte ortaya çıkardığı sorunları irdeler.
  4. İklim değişikliğinin dünyadaki yaşamı nasıl etkileyeceği hakkında kestirimler yapar.
  5. Ormansızlaşma, iklim değişikliği ve biyolojik çeşitliliğin azalması arasındaki ilişkiyi açıklar.
  6. Ormansızlaşma, küresel ısınma, iklim değişikliği ve biyolojik çeşitliliğin azalmasını temel küresel çevre problemleri olarak tanımlar.
  7. Ozon tabakasının incelmesi, asit yağmurları, küresel ısınma, ormansızlaşma vb. çevre sorunlarının ortaya çıkış nedenlerini açıklar.
  8. Su kaynaklarının azalmasının veya kirletilmesinin canlılar üzerindeki etkilerini açıklar.

Ayrıca 5.sınıf çevre eğitimi dersi 2.dönem 1.sınav soruları; test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır

Bu sorunun doğru cevabını bilmek, çevreye zarar veren hava kirlilik kaynaklarını anlamayı sağlar.

Doğal kaynaklar arasında güneş ışığının da yer aldığını bilmek, enerji kaynakları hakkında farkındalık oluşturur ve güneşin önemini anlamamızı sağlar.

Bu sorunun doğru cevabını bilmek, geri dönüşümün en önemli faydasını anlamayı sağlar.

Çevre kirliliği ve kaynak kullanımı arasındaki ilişkiyi anlamak, çevre koruması ve sürdürülebilirlik hakkında farkındalık oluşturur ve doğal kaynakları etkin bir şekilde yönetme gerekliliğini vurgular.

Sera gazlarının iklim değişikliği ve küresel ısınma üzerindeki etkilerini anlamak, çevre sorunlarına duyarlılık geliştirmemizi sağlar ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelik farkındalığı artırır.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemini ve kullanımının çevresel sürdürülebilirlik için ne kadar önemli olduğunu anlamak, temiz enerjiye olan ihtiyacı vurgulayarak enerji dönüşümü ve çevre koruması hakkında farkındalık oluşturur.

Doğal afetlerin ve insan kaynaklı çevre sorunlarının farkını anlamak, çevre koruması ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olma gerekliliğini vurgular ve çevre dostu uygulamaların önemini anlamamızı sağlar.

Doğal kaynakların önemini ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılması gerektiğini anlamak, doğal kaynakların korunması ve çevre dostu uygulamaların teşvik edilmesi için farkındalık oluşturur.

Bu sorunun doğru cevabını bilmek, sıfır atık prensibine uygun davranışları anlamayı sağlar.

Biyolojik çeşitliliğin korunmasının önemini ve yaşam alanlarının korunması gerektiğini anlamak, doğal ekosistemlerin sağlığına katkıda bulunur ve çevre koruma bilincini artırır.

Kazanım:Bu sorunun doğru cevabını bilmek, çevre dostu ulaşım şekillerini anlamayı sağlar.

İnsan faaliyetlerinin çevre üzerindeki etkilerini anlamak, çevreyi korumak için bireysel ve toplumsal sorumlulukları kavramak, sürdürülebilir yaşam ilkelerine uygun davranmak gibi kazanımlar elde edilir.

Bu sorunun doğru cevabını bilmek, iklim değişikliğinin nedenlerini anlamayı sağlar.

Çevre bilincinin geliştirilmesi, doğru atık yönetimi ve çöp toplama kültürünün oluşturulması, toplumda çevre duyarlılığının artırılması gibi kazanımlar elde edilir.

Bu sorunun doğru cevabını bilmek, doğal kaynaklar ve insan yapımı ürünler arasındaki farkları anlamayı sağlar.

Doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde kullanılması, çevrenin korunması, gelecek nesillerin ihtiyaçlarının gözetilmesi, dengeli bir kalkınma yaklaşımı

Bu sorunun doğru cevabını bilmek, biyoçeşitliliğin ne olduğunu ve belirli bir bölgedeki canlı organizmaların çeşitliliğini ifade ettiğini anlamayı sağlar

Atık ayrıştırma, geri dönüşüm fırsatlarının değerlendirilmesi, çevre kirliliğinin azaltılması, doğal kaynakların korunması, toksik maddelerin yayılmasının engellenmesi ve insan sağlığının korunması gibi kazanımlar elde edilir.

Bu sorunun doğru cevabını bilmek, su kaynaklarının korunması için uyulması gereken davranışları anlamayı sağlar.

Bu soruyla çevreye zarar veren insan faaliyetlerini fark etme ve çevreyi koruma bilincini geliştirme kazanımı elde edilir.

Kazanım:Farklı atık türlerinin geri dönüşüme uygunluğunu anlamayı sağlar.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test sınavı 5.Sınıf kategorisinin Çevre Eğitimi alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test Testi İstatistikleri

Bu sınav 4 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 50 kere doğru, 30 kere yanlış cevap verilmiş.

5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test Sınavını hangi formatta indirebilirim?

5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

5.Sınıf Çevre Eğitimi 2.Dönem 1.Sınav - Test sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 5.Sınıf Çevre Eğitimi dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet