TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI

TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI sınavı 5.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI Detayları

TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 10 Nisan 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI Testini Çöz tıklayın. TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Test


TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • ETİK VE GÜVENLİK
    1. Dijital Vatandaşlık
    2. Etik Değerler
    3. Gizlilik ve Güvenlik

Ayrıca

Kelime işlemci programının doğru tanımlanması ve Word'ün bu amaçla kullanılan bir program olduğunun bilinmesi gerekmektedir.

Bu soru, Word programının arayüzünü ve yazıyı ortalamak için kullanılan butonun yerini belirleme becerisini ölçer.

Doğru menünün belirlenmesi ve yazının rengini değiştirmek için kullanılan işlemin bilinmesi önemlidir.

Bu soru, Word programının arayüzünde bulunan simgeleri tanıma ve bu simgelerin ne işe yaradığını anlama becerisini ölçer.

Word belgesine resim eklemek için araçları kullanma.

Öğrenci, klavye üzerindeki temel tuşların işlevlerini anlamış olacaktır ve büyük/küçük harf değiştirme ile boşluk eklemek için hangi tuşların kullanıldığını bilecektir.

Bu soru, öğrencilerin bilgisayar ortamında verileri saklamak ve yönetmek için kullanılan temel birim olan "dosya" terimini tanıma becerisini ölçmeyi amaçlar.

Öğrenci, bir film izlerken hangi donanımlara ihtiyaç duyulduğunu ve hangi donanımın gerekli olmadığını anlamış olacaktır.

Öğrenci, fiziksel bir resmi bilgisayar ortamında görüntülemek için tarayıcı kullanmanın gerekliliğini anlamış olacaktır.

Bu soru, öğrencilerin klavye düzenlerini ve dil özelliklerine göre klavye kullanımını değerlendirmeyi amaçlar.

Öğrenci, bir fotoğrafı kâğıda basmak için yazıcının kullanılması gerektiğini anlamış olacaktır.

"Farklı bilgi kaynaklarını tanıma ve sınıflandırma" olarak ifade edilebilir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI sınavı 5.Sınıf kategorisinin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI Testi İstatistikleri

Bu sınav 15 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 163 kere doğru, 68 kere yanlış cevap verilmiş.

TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI Sınavını hangi formatta indirebilirim?

TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

TOKİ ESENKENT ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 2. DÖNEM 1. SINAVI sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 5.Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (0)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet