Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav

Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav sınavı 5.Sınıf kategorisinin Peygamberimizin Hayatı alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav Detayları

Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav 5 kere indirildi. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 21 Mayıs 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav Testini Çöz tıklayın. Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Test


Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • PEYGAMBERİMİZ VE SAHABE
    1. Bir Hadis Öğreniyorum
    2. Çocuk Sahabiler
    3. Peygamberimizin Yol Arkadaşları: Sahabiler
    4. Sahabenin Dilinden Peygamberimiz

Ayrıca

Kişinin kendini Allah'ın yarattığının bilincinde olmasına rağmen kibirlenmenin nedenleri üzerine düşünme ve kibirle ilişkilendirilen olumsuz davranışları tanıma becerisi.

Bu soru, İslam'ın erken dönemindeki dört önemli kişiyi (Hz. Osman, Hz. Ali, Hz. Hatice ve Hz. Ebubekir) tanımamızı sağlar.

Peygamberimizin ailesi ve yakın çevresi hakkında bilgi sahibi olmak ve onun hayatındaki önemli kişileri tanımaktır.

İslam dini ve Peygamberimizin (s.a.v.) örnek davranışları hakkında bilgi edinme ve bu bilgiyi değerlendirme becerisi geliştirilmiştir.

Peygamberimiz hicret ederken yanında Hz. Ebu Bekir bulunuyordu.

Peygamberimiz, Mekke'nin fethi sırasında Mekkelilere karşı affetmeyi ve hoşgörüyü tercih etti, İslam'ın merhamet ve barış mesajını hayata geçirerek önemli bir örneklik sergiledi.

Peygamberimiz Muhammed (sav), Medine şehrinde vefat etmiştir ve Medine, İslam'ın önemli bir merkezi haline gelmiştir.

Peygamberimizin hayatında namazın önemini anlamak ve yanlış olan ifadeyi fark etmek.

Bu soru, Peygamberimizin temizlik konusundaki öğütlerini anlama ve bu öğütlerin hangi alanda olduğunu belirleme becerisini ölçmeyi hedeflemektedir.

Bu soru, Peygamberimizin Allah'a olan bağlılığını ve O'nun yolunda çaba gösterme prensiplerini anlama becerisini ölçmeyi hedeflemektedir.

Peygamberimizin samimi kişiliği hakkındaki bilgilerini ve dini değerleri anlamaları hedeflenmektedir.

İslam dininin temel ibadetlerini ve peygamberimizin tavsiyelerini anlamayı test etmektedir.

Peygamberimiz'in hayatı ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalarıdır.

İslamiyet'in temel kavramlarını anlamaları ve bu kavramları günlük hayatlarına uyarlayarak yaşayabilmeleri hedeflenmektedir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav sınavı 5.Sınıf kategorisinin Peygamberimizin Hayatı alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav Testi İstatistikleri

Bu sınav 18 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 302 kere doğru, 38 kere yanlış cevap verilmiş.

Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Eminpaşa Ortaokulu 2.Dönem 2. Yazılı Sınav sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 5.Sınıf Peygamberimizin Hayatı dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.