Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği)

Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) sınavı 6.Sınıf kategorisinin Zekâ Oyunları alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Toplamda 19 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:   inci bufdf
06 Mart 2023

3 ve 2 yapamaDIM bunların cevapları nedir

   mustafa
06 Mart 2023

Cevap anahtarını göster butonuna tıkladığınızda cevaplara ulaşabilirsiniz.


Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) Detayları

Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) 17 kere indirildi. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 19 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 23 Ekim 2021 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 2 kullanıcı beğenmiş. Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik


Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • Akıl Yürütme ve İşlem Oyunları
  1. Akıl yürütme ve işlem oyunlarında kendine özgü stratejiler geliştirir
  2. Akıl yürütme ve işlem oyunlarında verilen oyunun genel kurallarını kavrar.
  3. Derin deneme yanılmalar sonucunda yanlış seçenekleri eler
  4. Kısa deneme yanılmalar sonucunda yanlış seçenekleri eler
  5. Verilen kısıtlar dâhilinde akıl yürütme ve işlem oyunlarında en iyi çözümleri bulur

Ayrıca Ortaokul 6.sınıf zeka oyunları 1.dönem 1.yazılı soruları 2021 eğitim öğretim yılına ait bu sınavda bir çok zeka soruları ölçülmektedir etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) sınavı 6.Sınıf kategorisinin Zekâ Oyunları alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Zeka Oyunları Ortaokul 6.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (Beyin Jimnastiği) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Zekâ Oyunları dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.

 Paylaşın
Sınavı İndir (.docx vey .pdf)
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (2)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet