Türkçe 2.dönem 2.yazılı

Türkçe 2.dönem 2.yazılı sınavı 1.Sınıf kategorisinin Türkçe alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 17 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Türkçe 2.dönem 2.yazılı Detayları

Türkçe 2.dönem 2.yazılı 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 17 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 27 Mayıs 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Türkçe 2.dönem 2.yazılı Testini Çöz tıklayın. Türkçe 2.dönem 2.yazılı yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Türkçe 2.dönem 2.yazılı sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Test


Türkçe 2.dönem 2.yazılı Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • Değerlerimiz
  • Dünyamız ve Uzay
  • DOĞAL AFETLER

Ayrıca Türkçe

Sabah rutininde dişlerini fırçalamak ve okula gitmek.

Güvenlik bilinci bisiklet sürerken kask takmayı unutmamalıdır.

Karanlıkta görme yeteneği - Karanlık ortamlarda gözlerimizin pek bir şey görmemesi, karanlıkta görme yeteneğimizin azaldığını gösterir.

Beslenme değeri ve tat - Farklı meyvelerin ortak özelliği, sağlıklı ve lezzetli olmalarıdır, böylece beslenme ihtiyaçlarımızı karşılayabilirken aynı zamanda keyifli bir tat deneyimi yaşarız.

Bu soruyla birlikte, öğrenci Ali'nin yeni bir arkadaş edindiği yerin okul olduğunu öğrenir ve bu bilgiyi kullanarak olayları anlama becerisi kazanır.

Bu soruyla birlikte, öğrenci Ayşe'nin bahçede çiçekler gördüğünü ve çiçeklerin farklı renklere sahip olduğunu öğrenir. Ayrıca doğru cevabı seçerek gözlem yapma ve metinden anlam çıkarma becerisi kazanır.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Türkçe 2.dönem 2.yazılı sınavı 1.Sınıf kategorisinin Türkçe alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Türkçe 2.dönem 2.yazılı Testi İstatistikleri

Bu sınav 7 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 84 kere doğru, 34 kere yanlış cevap verilmiş.

Türkçe 2.dönem 2.yazılı Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Türkçe 2.dönem 2.yazılı sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Türkçe 2.dönem 2.yazılı sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Türkçe 2.dönem 2.yazılı sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 1.Sınıf Türkçe dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.