Sınavı İndir

Anlamadığınız soru mu var?

Yorumunuzu girin
İsminizi giriniz
Email Adresinizi Giriniz
T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 Detayları

T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 2 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 30 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 27 Ekim 2021 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 Testini Çöz tıklayın. T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • BİR KAHRAMAN DOĞUYOR
  1. Atatürk’ün 1919’a kadar bulunduğu görevler ve yaptığı hizmetleri, üstlendiği Millî Mücadele liderliği açısından yorumlar.
  2. Atatürk’ün askerlik hayatı ile ilgili olay ve olguları kavrar
  3. Atatürk’ün çocukluk dönemini ve bu dönemde içinde bulunduğu toplumun sosyal ve kültürel yapısını analiz eder
  4. Atatürk’ün fikir hayatının oluşumuna ve gelişimine etki eden Selanik, Manastır, Sofya ve İstanbul şehirlerindeki ortamın rolünü fark eder.
  5. Atatürk’ün öğrenim hayatı ile ilgili olay ve olguları kavrar.
  6. Örnek olaylardan yola çıkarak Atatürk’ün çeşitli cephelerdeki başarılarıyla askerî yeteneklerini ilişkilendirir

Ayrıca Ortaokul 8.sınıf T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük dersi için cevap anahtarlı ve test formatında hazırlanmış yeni müfredata uygun 1.dönem 1.yazılı soruları etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 sınavı 8.Sınıf kategorisinin T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 Testi İstatistikleri

Bu sınav 3 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 54 kere doğru, 34 kere yanış cevap verilmiş.

T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 Sınavını hangi formatta indirebilirim?

T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

T.C İnklap Tarihi ve Atatürkçülük 8.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı 2021 sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 8.Sınıf T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.