Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test

Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test sınavı 10.Sınıf kategorisinin Tarih alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Toplamda 23 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test Detayları

Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test 0 kere indirildi. Bu sınav Kolay derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 23 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 02 Kasım 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test Testini Çöz tıklayın. Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • BEYLİKTEN DEVLETE (1300-1453)
  1. Ankara Savaşı'nın Türk dünyasına etkilerini sorgulayabilir.
  2. Balkanlarda Türk hakimiyetinin güçlenmesinde etkili olan siyasi faktörleri değerlendirebilir.
  3. Osmanlı devlet anlayışı ve yönetiminin temel özellikleri i, XIV. Ve XV. Yüzyıllardaki askeri yapısı ve ekonomik yapısının temel özelliklerini açıklayabilir.
  4. Osmanlı Devleti'nin Anadolu'daki faaliyetlerini Türk siyasi birliğinin sağlanması açısından değerlendirebilir.
  5. Osmanlı Devleti'nin Balkan fetihleriyle iskan siyaseti arasındaki ilişkiyi açılayabilir.
  6. XIV. Yüzyıl başlarında Anadolu, Avrupa ve Yakın Doğu'nun siyasi durumunu açıklayıp, Osmanlı Devleti'nin gelişimine etki eden faktörleri değerlendirebilir.

Ayrıca 10.sınıf tarih 1.dönem 1.yazılı soruları; İlk Türk beylikleri ve Anadolu Selçuklu devleti kazanımlarını kapsayan test türü sorulardan hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test sınavı 10.Sınıf kategorisinin Tarih alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test Testi İstatistikleri

Bu sınav 28 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 405 kere doğru, 163 kere yanış cevap verilmiş.

Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Tarih 10.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı (İlk Türk Beylikleri) - Test sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 10.Sınıf Tarih dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.