SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ

SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ sınavı 12.Sınıf kategorisinin Girişimcilik alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 8 sorudan oluşmaktadır. SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ CEVAPLARI

 1. İş planının amacı nedir?


 2. Cevap: Amaca ulaşmak için yapılacak işlerin önceden tasarlanmasıdır. Açıklama:

  İş planı, işletmenin amacına ulaşmak için izlenecek yol haritasını belirler. 3. İş planının önemini üç madde ile yazınız.


 4. Cevap: * Yatırım kararına rehberlik eder. * Amaca odaklanmayı sağlar. * Olumsuz durumlara hazırlıklı olmayı sağlar. Açıklama:

  İş planı, girişimcilere rehberlik ederek işletmelerini geliştirmek ve riskleri azaltmak için kullanılır. 5. İş planı hazırlarken yer alması gereken temel hususları sayınız.


 6. Cevap: * İş planı özeti * Girişimcinin hedefleri * İşletmenin özellikleri * Piyasa araştırması * Pazarlama planı * Üretim planı * Örgütlenme planı * Finansal plan Açıklama:

  İş planı kapsamlı bir belgedir ve işletmenin tüm yönlerini ele alır. 7. Başarılı girişimcilerin ortak özelliklerini belirtiniz.


 8. Cevap: Fırsatları tespit etme, doğru karar verme, fizibilite etüdü yapma, başarılı yönetim ve yeterli sermaye temini Açıklama:

  Başarılı girişimcilerin bu özelliklere sahip oldukları gözlemlenmektedir. 9. Girişimcilerin başarısızlık nedenlerini üç örnekle açıklayınız.


 10. Cevap: Yanlış fırsat tespiti, yanlış kararlar, yetersiz fizibilite etüdü Açıklama:

  Bu faktörler girişimcilerin başarısızlığına yol açabilir. 11. Risk sermayesinin girişimciler için önemini belirtiniz.


 12. Cevap: Parası olmayan girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olur. Açıklama:

  Risk sermayesi, girişimcilerin parlak fikirlerini sermayeye dönüştürmelerine olanak tanır. 13. Başarılı girişimciliğin temel özelliklerini açıklayınız.


 14. Cevap: * Finans kaynaklarına yakınlık * Rekabetin yapıcı olması * Yatırım yapılan alanın kârlı olması * Belirsizliklerin az olması * Ekip çalışması Açıklama:

  Başarılı girişimciliğin temel özelliklerini sıralar. 15. Türkiye'de yılın başarılı girişimcilerini belirleyen en az iki organizasyonun adını veriniz.


 16. Cevap: * Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Girişimcilik Ödülleri * Endeavor Girişimcilik Ödülleri Açıklama:

  Türkiye'deki başarılı girişimcileri belirleyen organizasyonlardan örnekler verir.Yorum Bırak

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ Detayları

SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ 3 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 8 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 19 Mayıs 2024 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • KlasikAyrıca

İş planının amacını anlama.

İş planının önemini kavrama.

İş planının temel unsurlarını öğrenme.

Başarılı girişimciliğin temel özelliklerini anlama

Girişimcilik başarısızlığının olası nedenlerini belirleme

Risk sermayesi kavramını ve girişimciler için önemini kavrama

Başarılı girişimciliğin temel özelliklerini öğrenme.

Türkiye'deki girişimcilik ödüllerini tanıma.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ sınavı 12.Sınıf kategorisinin Girişimcilik alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ Sınavını hangi formatta indirebilirim?

SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 12.Sınıf Girişimcilik dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf

 Sınavı İndir (.docx)


Sınavı Beğendim (0)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet

12.Sınıf Girişimcilik Sınavı Hazırla
  12.Sınıf Girişimcilik Dersi Ünite Özetleri