Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları

Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları sınavı 8.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları Detayları

Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 09 Nisan 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları Testini Çöz tıklayın. Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • TECVİT BİLGİSİ
  1. .Ra’nın Hükümleri
  2. Ra’nın Hükümleri
  3. Sakin Mim’in Okunuş Şekilleri
  4. Secde Ayetleri ve İşareti
 • EZBERLENECEK DUALAR, SURELER VE ANLAMLARI
  1. Asr Suresini ve Anlamını Öğreniyorum
  2. Asr Suresini ve Anlamını Öğreniyorum
  3. Ayetül Kürsi ve Anlamını Öğreniyorum

Ayrıca Ortaokul 8.sınıf Kuran-ı Kerim test soruları; mebsinavlari.com tarafından tamamı test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları sınavı 8.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları Testi İstatistikleri

Bu sınav 3 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 27 kere doğru, 29 kere yanış cevap verilmiş.

Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Ortaokul 8. Sınıf Kuran-ı Kerim Test Soruları sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 8.Sınıf Kur’an-ı Kerim dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.