Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama sınavı 7.Sınıf kategorisinin Matematik Uygulamaları alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 8 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama Detayları

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama 8 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 8 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 30 Ekim 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama Testini Çöz tıklayın. Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • SAYILAR VE İŞLEMLER
  1. Alış veriş, elektrik, su faturaları; döviz kurları, ölçme birimleri gibi ondalık gösterimlerin kullanılmasını gerektiren gerçek hayattan örneklere yer verilir.
  2. Alış veriş, elektrik, su faturaları; döviz kurları, ölçme birimleri gibi ondalık gösterimlerin kullanılmasını gerektiren gerçek hayattan örneklere yer verilir.
  3. Hesap makinesinin kare ve küp alma tuşları kullanılarak elde edilen sonuç ile aynı sayının çarpma tuşunun tekrarlı kullanımıyla bulunan sonuç arasındaki ilişki fark ettirilir
  4. Problem çözme etkinliklerinde oryantiring, dart vb. oyunlarına yer verilir.
  5. Problem kurmaya yönelik çalışmalara yer verilir
  6. Rasyonel sayılarda sıralama ve karşılaştırmaya yönelik uygulamalara yer verilir.
  7. Sayı doğrusu, sayma pulları vb. modeller ile kâr-zarar, sıcaklık vb. gerçek hayat durumlarından yararlanılır.
  8. Tabanın negatif tam sayı olduğu durumlarda kuvvetin tek veya çift olmasına yönelik etkinliklere yer verilir.

Ayrıca etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama sınavı 7.Sınıf kategorisinin Matematik Uygulamaları alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama Testi İstatistikleri

Bu sınav 3 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 15 kere doğru, 6 kere yanış cevap verilmiş.

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Ortaokulu 7.Sınıflar Matematik Uygulama sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 7.Sınıf Matematik Uygulamaları dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.

 Paylaşın
Sınavı İndir (.docx vey .pdf)
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (0)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet