Sınavı İndir

Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) cevap anahtarını görmek için tıklayın
Anlamadığınız soru mu var?

Yorumunuzu girin
İsminizi giriniz
Email Adresinizi Giriniz

Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) Detayları

Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) 1 kere indirildi. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 25 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 28 Ocak 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) Testini Çöz tıklayın. Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • GEOMETRİ VE ÖLÇME
  1. Bir üçgen oluştururken hangi yardımcı elemanların birlikte kullanılacağını fark ettirmeye yönelik etkinliklere yer verilir.
  2. Dönüşüm Geometrisi
  3. Dönüşümleri kullanarak süslemeler oluşturur
  4. Eşkenar, ikizkenar ve dik üçgen gibi özel üçgenlerde kenarortay, açıortay ve yüksekliğin özelliklerini belirlemeye yönelik çalışmalara yer verilir.
  5. Süsleme etkinliklerinde kâğıt katlama, çizim yaptırma, bilgi ve iletişim teknolojileri vb. uygulamalara yer verilir.
  6. Üçgenler

Ayrıca Ortaokul 8.sınıf matematik uygulamaları 2.dönem 1.sınav soruları; açıortay, kenarortaya ve koordinat düzlemi kazanımlarını ölçen sorulardan oluşmaktadır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) sınavı 8.Sınıf kategorisinin Matematik Uygulamaları alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) Testi İstatistikleri

Bu sınav 25 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 140 kere doğru, 132 kere yanış cevap verilmiş.

Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Matematik Uygulamaları 8.Sınıf 2.Dönem 1.Sınav Açıortay, Kenarortay (TEST) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 8.Sınıf Matematik Uygulamaları dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.