Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik

Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavı 6.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik Detayları

Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 23 Mart 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Eşleştirme
 • Boşluk Doldurma
 • Klasik
 • Doğru-Yanlış
 • Klasik
 • Boşluk Doldurma
 • Klasik
 • Test


Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • KUR’AN’I KERİM’İ GÜZEL OKUMA
  1. KUR’AN’I KERİM’İ GÜZEL OKUMA
  2. Yasin Suresi
 • TECVİT BİLGİSİ
  1. Medd-i Munfasıl
  2. Medd-i Muttasıl
  3. Medd-i Tabiî

Ayrıca Ortaokul 6.sınıf Kuran-ı Kerim 2.dönem 1.yazılı soruları; klasik türde ve yeni müfredata uygun hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavı 6.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Kuran-ı Kerim 6.Sınıf 2.Dönem 1.Yazılı - Klasik sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Kur’an-ı Kerim dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.

 Paylaşın
Sınavı İndir (.docx vey .pdf)
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet