Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar)

Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) sınavı 8.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 23 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) Detayları

Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 23 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 09 Nisan 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) Testini Çöz tıklayın. Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • TECVİT BİLGİSİ
  1. .Ra’nın Hükümleri
  2. Ra’nın Hükümleri
  3. Sakin Mim’in Okunuş Şekilleri
  4. Secde Ayetleri ve İşareti
 • EZBERLENECEK DUALAR, SURELER VE ANLAMLARI
  1. Asr Suresini ve Anlamını Öğreniyorum
  2. Asr Suresini ve Anlamını Öğreniyorum
  3. Ayetül Kürsi ve Anlamını Öğreniyorum

Ayrıca Kuran-ı Kerim 2.dönem sonu yazılı soruları; 8.sınıflar için mebsinavlari.com tarafından hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) sınavı 8.Sınıf kategorisinin Kur’an-ı Kerim alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) Testi İstatistikleri

Bu sınav 6 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 74 kere doğru, 49 kere yanış cevap verilmiş.

Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Kuran-ı Kerim 2.Dönem Yazılı (8.Sınıflar) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 8.Sınıf Kur’an-ı Kerim dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.