Sınavı İndir

KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI cevap anahtarını görmek için tıklayın
Anlamadığınız soru mu var?

Yorumunuzu girin
İsminizi giriniz
Email Adresinizi Giriniz

KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI Detayları

KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI 4 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 10 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 06 Ocak 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • Rasyonel Sayılarla İşlemler
  1. Bir çokluğu belli bir yüzde kadar arttırmanın veya azaltmanın aynı çokluğun belirtilen yüzde miktarının ondalık değerinin çarpımıyla bulunan değerin eklenmesi veya çıkarılmasıyla ilişkili olduğuna yönelik etkinlikler yaptırılır.
  2. Bir niceliğe ait (uzunluk, kütle, litre vb.) artış miktarı ile değişim oranının karşılaştırıldığı günlük hayattan örneklere yer verilir.
  3. Doğru ve ters orantı durumlarını tablo ve denklemlerle incelemeye yönelik etkinliklere yer verilir.
  4. Günlük hayattan yüzde hesaplamayı gerektiren durumlara (enflasyon, kâr, indirim vb.) yer verilir.
  5. Kenar uzunlukları rasyonel sayı olan karesel bölgenin alanının ve küpün hacminin hesaplanmasına yönelik etkinliklere yer verilir
  6. Rasyonel sayılarda işlemlerin özelliklerini kullanmaya yönelik etkinliklere yer verilir.
  7. Yüzde hesaplamalarında hesap makineleri de kullandırılır

Ayrıca MATEMATİK tam sayılar,rasyonel sayılar,cebirsel ifadeler, denklem çözme etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınavı 7.Sınıf kategorisinin Matematik Uygulamaları alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI Sınavını hangi formatta indirebilirim?

KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

KEMER FİNAL ORTAOKULU 2021-2022 MATEMATİK UYGULAMALARI 1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVI sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 7.Sınıf Matematik Uygulamaları dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.