KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI

KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI sınavı 12.Sınıf kategorisinin Girişimcilik alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 8 sorudan oluşmaktadır. KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI CEVAPLARI

 1. Başarılı bir girişimin özellikleri nelerdir?


 2. Cevap: Başarılı bir girişimin özellikleri nelerdir?ılı bir girişimin özellikleri nelerdir? Açıklama:

  Başarılı bir girişimin sahip olması gereken özellikleri, girişimcinin kişiliği, piyasa ihtiyaçlarını tespit etme becerisi ve iş planlama yetenekleri ile ilgilidir. 3. Girişimlerin başa- rısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilecek faktörler nelerdir?


 4. Cevap: Girişimlerin başa- rısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilecek faktörler nelerdir?imlerin başa- rısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilecek faktörler nelerdir? Açıklama:

  Girişimlerin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilecek faktörler, piyasa faktörleri, finansal sorunlar, rekabet ve girişimcinin yetersizlikleri ile ilgilidir. 5. Ekip çalışmasının girişimcilik başarısında rolü nedir?

  A) Sorunları hızlı çözme
  B) Yeni fikirler üretme
  C) Müşteri memnuniyetini artırma
  D) Maliyetleri düşürme
  E) Hepsi

 6. Cevap: E Açıklama:

  Ekip çalışması, tüm bu avantajları sağlayarak girişimcilik başarısında çok önemli bir faktördür. 7. Aşağıdakilerden hangisi Boyalı köyü girişimcilik örneğinde başarıya katkı sağlamıştır?

  A) Kiraz üretiminde ihracata yönelme
  B) Sulama göleti ve damlama sulama tesislerinin kurulması
  C) Eğitim ve destek programlarına katılım
  D) Belirsizliğin azaltılması
  E) Hepsi

 8. Cevap: E Açıklama:

  Boyalı köyünde tüm bu faktörler bir arada başarıya katkı sağlamıştır. 9. Bir girişimin rekabet faktörlerini göz önünde bulundurmamasının olası sonucu nedir?

  A) Pazar payının artması
  B) Karlılığın yükselmesi
  C) Hedeflerin gerçekleşmemesi
  D) Müşteri sadakatinin artması
  E) İnovasyonun hızlanması

 10. Cevap: C Açıklama:

  Rekabet faktörleri göz önünde bulundurulmazsa, hedefler gerçekleşmeyebilir. 11. İçerikteki girişimin başarılı olmasının başlıca nedeni nedir?

  A) Geleneksel ve modern mimariyi birleştirmesi
  B) Golf ve tenis sahaları bulunması
  C) Prestijli bir sosyal yaşam alanı olması
  D) Düşük maliyetlerle inşa edilmesi
  E) Büyük bir yatırımcının desteklemesi

 12. Cevap: A Açıklama:

  Girişim, geleneksel ve modern mimariyi birleştirerek benzersiz bir yaşam tarzı sunmasıyla başarılı olmuştur. 13. İçerikteki girişimin başarısızlık noktasına gelmesinin nedeni ne olabilir?

  A) Piyasa koşullarının değişmesi
  B) Rekabetin artması
  C) Finansal krizler
  D) Müşteri taleplerinin azalması
  E) Girişimcinin yeteneksizliği

 14. Cevap: C Açıklama:

  Girişimin başarısızlık noktasına gelmesinin temel nedeni, 1994 ve 2001'deki finansal krizlerdir. 15. İçerikten hareketle, girişim başarısının anahtarı nedir?

  A) Yalnızca iyi bir fikir sahibi olmak
  B) Finansal yönetimi sağlam tutmak
  C) Rekabetten korkmamak
  D) Şans faktörüne güvenmek
  E) Sadece büyük ölçekli girişimlere odaklanmak

 16. Cevap: B Açıklama:

  Girişim başarısının anahtarı, finansal yönetimin sağlam bir şekilde tutulmasıdır.Yorum Bırak

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI Detayları

KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI 11 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 8 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 12 Mayıs 2024 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 0 kullanıcı beğenmiş. KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Klasik
 • TestAyrıca

Başarılı bir girişimin temel özelliklerini öğrenmek.

Girişimlerin başarısızlığa uğramasına neden olan faktörleri anlamak.

Ekip çalışmasının girişimcilik üzerindeki etkilerini anlama

Girişimcilik örneklerini analiz etme

Girişimlerde rekabetin rolünü anlama.

Başarılı girişimlerin özelliklerini tanıma.

Girişim başarısızlığına neden olan çevresel faktörleri tanıma.

Girişim başarısının kritik faktörlerini belirleme.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI sınavı 12.Sınıf kategorisinin Girişimcilik alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI Sınavını hangi formatta indirebilirim?

KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

KANDIRA ANADOLU LİSESİ 12. SINIF SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ 2. DÖNEM 2. SINAV SORULARI sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 12.Sınıf Girişimcilik dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf

 Sınavı İndir (.docx)


Sınavı Beğendim (0)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet

12.Sınıf Girişimcilik Sınavı Hazırla
  12.Sınıf Girişimcilik Dersi Ünite Özetleri