8.Sınıf Medya Okuryazarlığı Dersi Günlük Plan - 25.Hafta
8.sınıf Medya Okuryazarlığı dersi 25.Hafta
günlük planı indir 25.HAFTA
: Eğlence Kaynağı Olarak Medya
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
8.SINIF Medya Okuryazarlığı DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Medya Okuryazarlığı
Sınıf: 8.Sınıf
Hafta: 25.Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: Eğlence Kaynağı Olarak Medya
Alt Öğrenme Alanı-Konu: Eğlence Kaynağı Olarak Medya
Süre: 2 saat
BÖLÜM II
Kazanımlar: Farklı izleyici kitlelerine yönelik eğlence medyası üretebilmek. Yaratıcı düşünme, empati, uzlaşma, iletişim ve karar verme gibi yaşam becerilerini geliştirebilmek.
Öğretim Yöntemleri: Beyin Fırtınası Anlatım Soru-Cevap
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: Tahta veya Akıllı Tahta Beyaz Tahta Kalemi Kağıt
Öğrenme Öğretme Süreci:
Öğrencilere "Eğlence Kaynağı Olarak Medya" konusunun tanıtımı yapılır. Öğretmen, öğrencilere farklı medya türlerini (gazete, dergi, TV yayınları, internet) tanıtır. Öğrenciler, gruplara ayrılarak farklı izleyici kitleleri için eğlence medyası fikirleri üzerine beyin fırtınası yaparlar. Gruplar, fikirlerini sınıfla paylaşır ve tartışırlar. Öğretmen, öğrencilerin fikirlerini yönlendirerek ve destekleyerek onları yaratıcı düşünmeye teşvik eder. Öğrenciler, yaşam becerileri (yaratıcı düşünme, empati, uzlaşma, iletişim, karar verme) ve medya okuryazarlığı becerileri arasındaki bağlantı hakkında tartışırlar.
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrencilerin katılımı gözlemlenir. Öğrencilerden, farklı izleyici kitleleri için eğlence medyası fikirlerini özetleyen bir ödev hazırlamaları istenir.
..................... Medya Okuryazarlığı Öğretmeni