8.Sınıf Çevre Eğitimi Dersi Günlük Plan - 36.Hafta
8.sınıf Çevre Eğitimi dersi 36.Hafta
günlük planı indir 36.HAFTA
: Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Dostu Teknolojiler
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
8.SINIF Çevre Eğitimi DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Çevre Eğitimi
Sınıf: 8.Sınıf
Hafta: 36.Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Dostu Teknolojiler
Alt Öğrenme Alanı-Konu: Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Dostu Teknolojiler
Süre: 2 ders saati
BÖLÜM II
Kazanımlar: ÇEİD.6.7. Gerçek hayat sorununa yönelik sürdürülebilir kalkınma bilincine dayalı çözüm içeren bir proje tasarlar. ÇEİD.6.8. Çevre, iklim ve sürdürülebilir kalkınma ile ilgili farklı kariyer alanlarına örnekler verir.
Öğretim Yöntemleri: Altı Şapka Tekniği
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: Beyaz tahta veya akıllı tahta Marker veya kalem Sürdürülebilir kalkınma ve çevre dostu teknolojilerle ilgili okuma materyalleri
Öğrenme Öğretme Süreci:
1. Ders Saati Öğrencilere "sürdürülebilir kalkınma" terimini hatırlatın. (Altı Şapka Tekniği) Öğrencileri gruplara ayırın ve her gruba sürdürülebilir kalkınma ile ilgili gerçek bir hayat sorununu ele alan bir senaryo verin. (Boşluk Doldurma) Gruplara, senaryonun sürdürülebilir kalkınma ilkelerine göre nasıl çözüleceğine dair bir proje tasarlama görevini verin. (Açık Uçlu Sorular) 2. Ders Saati Grupların projelerini sınıfın önünde sunmalarını sağlayın. Sınıf tartışması yoluyla, sürdürülebilir kalkınma ve çevre dostu teknolojiler arasındaki ilişkiyi inceleyin. (Altı Şapka Tekniği) Yeşil istihdam sahalarını ve gelecekte ihtiyaç duyulabilecek yeşil meslekleri tartışın. (Boşluk Doldurma, Açık Uçlu Sorular)
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrencilerin projelerini sürdürülebilir kalkınma ilkelerine göre ele aldıklarını değerlendirin. Öğrencilerin yeşil meslekler ve istihdam sahaları hakkındaki bilgilerini değerlendirin. Öğrencilerin çevre ve sürdürülebilir kalkınma konusunda farkındalıklarını değerlendirin.