Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar)

Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) sınavı 7.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) Detayları

Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) 2 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 08 Nisan 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) Testini Çöz tıklayın. Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • ELEKTRİK ENERJİSİ
  1. Ampullerin Bağlanma Şekilleri
  2. Elektrik Enerjisinin Dönüşümü
 • GÜNEŞ SİSTEMİ VE ÖTES
  1. Gök Cisimleri
  2. Güneş Sistemi
  3. Uzay Araştırmaları

Ayrıca Fen bilimleri 2.dönem 2.sınav soruları; 7.sınavlar için mebsinavlari.com tarafından tamamı test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) sınavı 7.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) Testi İstatistikleri

Bu sınav 3 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 20 kere doğru, 6 kere yanış cevap verilmiş.

Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Fen Bilimleri 2.Dönem 2.Sınav (7.Sınıflar) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 7.Sınıf Fen Bilimleri dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.