Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar)

Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) sınavı 4.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) Detayları

Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) 2 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 02 Ocak 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) Testini Çöz tıklayın. Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test
 • Eşleştirme
 • Doğru-Yanlış
 • Boşluk Doldurma


Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • KUVVETİN ETKİLERİ
  1. Kuvvetin Cisimler Üzerindeki Etkileri
  2. Maddeyi Niteleyen Özellikler
  3. Mıknatısların Çekim Kuvvet

Ayrıca 4.sınıf fen bilimleri 1.dönem sonu yazılı soruları; test, klasik, doğru yanlış ve boşluk doldurma sorularından hazırlanmnıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) sınavı 4.Sınıf kategorisinin Fen Bilimleri alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) Testi İstatistikleri

Bu sınav 4 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 50 kere doğru, 18 kere yanış cevap verilmiş.

Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Fen Bilimleri 1.Dönem Sonu Testi (4.Sınıflar) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 4.Sınıf Fen Bilimleri dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.

 Paylaşın
Sınavı İndir (.docx vey .pdf)
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet