Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test sınavı 4.Sınıf kategorisinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt kategorisinin, 2 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test Detayları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 22 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 30 Mart 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test Testini Çöz tıklayın. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Test


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • KUR’AN-I KERİM’İ TANIYALIM
    1. Kur’an’ın Hz. Muhammed’e indiriliş sürecini bilir.
    2. Kur’an’ın iç düzenine ilişkin “âyet”, “sûre” ve “cüz”ün anlamlarını kavrayarak Kur’an’dan bunlara ilişkin örnekler gösterir.
    3. Kur’an’ın kitap hâline getirilmesi ve çoğaltılması ile ilgili süreci açıklar
    4. Kur’an’ın, Allah tarafından insanlara gönderilen son ve evrensel bir kitap olduğunu bilir

Ayrıca Din kültürü ve ahlak bilgisi 2.dönem test soruları; mebsinavlari.com tarafından tamamı test ve cevap anahtarlı olarak hazırlanmıştır etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test sınavı 4.Sınıf kategorisinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt kategorisinin, 2 dönemine ait.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test Sınavını hangi formatta indirebilirim?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.Dönem Test sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 4.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.