ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları

ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları sınavı 6.Sınıf kategorisinin Sosyal Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 11 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:   emir6
05 Ocak 2023

Çok guzel bir test eğlenceli sizlere öneriyorum


ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları Detayları

ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 11 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 05 Ocak 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları Testini Çöz tıklayın. ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test
 • Eşleştirme
 • Boşluk Doldurma
 • Klasik


ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • YERYÜZÜNDE YAŞAM ÖĞRENME ALANI: İNSANLAR, YERLER VE ÇEVRELER KAZANIMLAR
  1. . Anadolu’da yaşamış ilk uygarlıkların yerleşme ve ekonomik faaliyetleri ile siyasal ve sosyal yapıları arasındaki etkileşimi fark eder
  2. . Dünyanın farklı doğal ortamlarındaki insan yaşantılarından yola çıkarak, iklim özellikleri hakkında çıkarımlarda bulunur.
  3. . Örnek incelemeler yoluyla tarih öncesindeki ilk yerleşmelerden günümüze, yerleşmeyi etkileyen faktörler hakkında çıkarımlarda bulunur.
  4. Farklı ölçeklerde çizilmiş haritalar üzerinde konum ile ilgili kavramları kullanarak kıtaların, okyanusların ve ülkemizin coğrafi konumunu tanımlar.
  5. Haritalardan ve görsel materyallerden yararlanarak Türkiye’de görülen iklim türlerinin dağılışında, konumun ve yeryüzü şekillerinin rolünü açıklar
 • ÜLKEMİZİN KAYNAKLARI ÖĞRENME ALANI :ÜRETİM, TÜKETİM, DAĞITIM KAZANIMLAR
  1. Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesinin insan yaşamına etkilerini tartışır
  2. Ekonominin gelişmesine katkısı olan kurum ve kuruluşları tanır
  3. İlgi duyduğu mesleklerin gerektirdiği eğitim, beceri ve kişilik özelliklerini araştırır
  4. Nitelikli insan gücünün Türkiye ekonomisinin gelişmesindeki rolünü değerlendirir
  5. Türkiye’nin coğrafî özelliklerini dikkate alarak, yatırım ve pazarlama proje önerleri tasarlar
  6. Ülkemizin kaynaklarıyla ekonomik faaliyetlerini ilişkilendirerek bunların ülke ekonomisindeki yerini ve önemini değerlendirir.
  7. Vatandaşlık sorumluluğu ve ülke ekonomisine katkısı açısından vergi vermenin gereğini ve önemini savunur.

Ayrıca etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları sınavı 6.Sınıf kategorisinin Sosyal Bilgiler alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları Testi İstatistikleri

Bu sınav 8 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 27 kere doğru, 25 kere yanış cevap verilmiş.

ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları Sınavını hangi formatta indirebilirim?

ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

ATATÜRK ORTAOKULU 6.sınıf sosyal bilgiler 1.dönem 2.yazılı soruları sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 6.Sınıf Sosyal Bilgiler dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.