9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite)

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) sınavı 9.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 17 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) Detayları

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) 0 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 17 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 02 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik


9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • Şiir
  • Makale
  • Roman

Ayrıca 9.sınıf Türk dili ve edebiyatı klasik - açık uçlu soruları; 3. ünite konularınan cevap anahtarlı ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Öğrenciler, şiirin nazım birimlerini tanımlayarak şiirin yapısal öğelerini anlayabilir.

Öğrenciler, şairlerin şiirlerinde dönemsel etkileri nasıl yansıttığını anlayarak edebi eserlerin toplumsal bağlamını anlama yeteneğini geliştirebilir.

Öğrenciler, farklı şiir türlerini tanıyarak ve karşılaştırarak Türk edebiyatının çeşitli yönlerini anlama yeteneğini geliştirebilir.

Öğrenciler, imge kullanımının şiirin gücünü nasıl artırdığını anlayarak şiirsel anlatımı değerlendirme yeteneğini geliştirebilir.

Öğrenciler, şairlerin şiir geleneğinin evrimine nasıl katkıda bulunduğunu ve miraslarını nasıl devraldığını anlayarak edebi geleneği değerlendirme yeteneğini geliştirebilir.

Öğrenciler, bir şiirin nazım türünü belirleme yeteneğini geliştirir ve şiirlerin içerikleri ile biçimsel özellikleri arasındaki ilişkiyi anlar.

Öğrenciler, nazım biçimi kavramını anlayarak şiirlerin fiziksel yapılarını değerlendirme yeteneğini geliştirir.

Öğrenciler, Türk şiirinin farklı nazım biçimi kategorilerini tanır ve bu kategorilerin temel farklarını anlar.

Öğrenciler, Divan Şiiri'nin farklı alt kategorilerini ve içerdikleri nazım biçimlerini tanır ve ayırt edebilir.

Öğrenciler, Batı Etkisindeki Türk Şiiri'nin temel özelliklerini ve temsilcilerini tanır ve bu türün geleneksel Türk şiirinden nasıl farklılaştığını anlar.

Öğrenciler, bir şiirin nazım türünü ve biçimini ayırt edebilme yeteneğini geliştirir ve bu iki kavram arasındaki ilişkiyi anlar.

Öğrenciler, nazım biçiminin şiirin biçimsel özelliklerini ve okuyucu üzerindeki etkisini değerlendirme yeteneğini geliştirir.

Öğrenciler, Türk şiirinin temel nazım biçimi kategorilerini tanır ve bu kategorilerin alt türlerini ayırt edebilir.

Öğrenciler, Halk Şiiri'nin alt kategorilerini ve bu kategorilerin içeriğini ayırt edebilir.

Öğrenciler, Divan Şiiri'nin alt kategorilerini ve bu kategorilerin içeriğini ayırt edebilir ve farklı nazım biçimlerini tanır.

Öğrenciler, bir şiirin içeriğini ve söyleyiciyi anlama yeteneğini geliştirir.

Öğrenciler, mahlas kavramını anlar ve şairlerin şiirlerindeki mahlas kullanımını değerlendirme yeteneğini geliştirir.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) sınavı 9.Sınıf kategorisinin Türk Dili ve Edebiyatı alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Açık Uçlu Sorular (III. Ünite) sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet