9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi

9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi sınavı 9.Sınıf kategorisinin Tarih alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi Detayları

9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi 2 kere indirildi. Bu sınav Zor derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 15 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda velen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 25 Ekim 2022 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. Bu sınavı çözerek başarınızı artırmak için 9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi Testini Çöz tıklayın. 9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
 • Test


9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
 • TARİH VE TARİH YAZICILIĞI
  1. Bir araştırma alanı ve bilim olarak tarihin konusunu, kapsamını ve diğer bilim dallarıyla ilişkisini açıklar.
  2. Tarih öğrenmenin amaç ve yararlarını kavrar.
  3. Tarihî bilginin tarihçiler tarafından nasıl meydana getirildiğini analiz eder.
  4. Tarihî bir konu hakkındaki farklı bakış açılarına dayalı yorumları karşılaştırır.
  5. Tarihî olay (vaka) ve olguyu (vakıa) ayırt eder.
  6. Tarihin dönemlendirilmesi ile ilgili farklı yaklaşımları analiz eder.

Ayrıca 9.sınıf tarih 1.dönem 1.yazılı soruları; ilk medeniyetler, tarih bilimi ve alt dalları kazanımlarını kapsayan test türü sorulardan hazırlanmıştır. etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi sınavı 9.Sınıf kategorisinin Tarih alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi Testi İstatistikleri

Bu sınav 20 kere çözüldü. Sınava kayıtlı tüm sorulara toplamda 93 kere doğru, 142 kere yanış cevap verilmiş.

9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Tarih 1.Dönem 1.Yazılı Soruları (TEST) - İlk Uygarlıklar ve Tarih Bilimi sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmeik için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Tarih dersi için sınav-yazılı hazırlama robutu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robutu için Sınav Robutu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iltişime geçin.