9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular sınavı 9.Sınıf kategorisinin Coğrafya alt kategorisinin, 1 dönemine ait. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Toplamda 13 sorudan oluşmaktadır.

Anlamadığınız soru mu var?

   İsiminizi Giriniz:   
   Emailinizi Giriniz:
9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular Detayları

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular 1 kere indirildi. Bu sınav Orta derecede zorluktadır. Sınav zorluk derecesi sınavı oluşturan soruların istatistikleri alınarak oluşturulmuştur. Toplamda 13 sorudan oluşmaktadır. Sınav soruları aşağıda verilen kazanımları ölçecek şekilde hazırlanmıştır. 09 Kasım 2023 tarihinde eklenmiştir. Bu sınavı şimdiye kadar 1 kullanıcı beğenmiş. 9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular yazılı sınavına henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular sınavında hangi soru türleri kullanılmıştır?

Bu sınavda verilen soru türleri kullanılmıştır.
  • Klasik


9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular Hangi Kazanımları Kapsıyor?

Bu sınav ve tema ve kazanımlarını kapsamaktadır.
  • BEŞERÎ SİSTEMLER
    1. TÜRKİYE’DE YERLEŞMELER
    2. YERLEŞME ŞEKİLLERİ

Ayrıca 9.sınıf coğrafya dersi 1.dönem sonu yazılı soruları; I. ünite konularından mebsinavlari.com tarafından tamamı klasik ve açık uçlu sorulardan cevap anahtarlı ve açıklamalı olarak müfredata uygun hazırlanmıştır

Bu soru, öğrencilere eleştirel düşünme becerilerini geliştirme fırsatı sunar ve çevresel bilinç oluşturmayı teşvik eder.

Bu soru, öğrencilere hava kütleleri ve hava durumu arasındaki ilişkiyi anlama yeteneği kazandırır ve temel meteoroloji kavramlarını öğretir.

Bu soru, öğrencilere sıcaklık ve sıcaklık dağılışını anlama yeteneği kazandırır ve temel meteoroloji terimlerini öğretir.

Bu soru, öğrencilere sıcaklık değişimini etkileyen faktörleri anlama yeteneği kazandırır ve bu faktörleri örneklerle açıklar.

Bu soru, öğrencilere yer şekillerinin sıcaklık üzerindeki etkilerini anlatma ve karşılaştırma yeteneği kazandırır.

Bu soru, öğrencilere denizlerin geç ısınması ve geç soğumasının nedenlerini ve bu nedenlerin kıyılardaki hava sıcaklığına etkilerini anlatma yeteneği kazandırır.

Bu soruyla öğrenciler, karaların ve denizlerin farklı şekilde ısınmasının yerel rüzgârların oluşumunu nasıl etkilediğini anlamayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, yerel rüzgârların ne olduğunu, nasıl oluştuğunu ve hangi dönemlerde etkili olduğunu anlamayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, maksimum nem kavramını ve sıcaklıkla olan ilişkisini anlamayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, bağıl nem kavramını anlamayı ve bağıl nem hesaplamasını öğrenmeyi hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, konveksiyonel yağışların nedeni ve yaygın olduğu bölgeleri anlamayı hedefler.

Bu soruyla öğrenciler, Akdeniz ikliminin temel özelliklerini ve hangi bölgelerde görüldüğünü anlamayı hedefler.

etiketlerini kapsamaktadır.

Hangi kategoriye ait?

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular sınavı 9.Sınıf kategorisinin Coğrafya alt kategorisinin, 1 dönemine ait.

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular Sınavını hangi formatta indirebilirim?

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular sınavını .pdf veya .docx olarak ücretsiz indirebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden doğrudan yazdırabilirsiniz. Veya öğretmen olarak giriş yaptıysanız 9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular sınavını sayfanıza kaydedebilirsiniz.

9.Sınıf Coğrafya 1.Dönem Sonu Yazılı Soruları (I.Ünite) - Açık Uçlu Sorular sınav sorularının cevap anahtarlarını nasıl görebilirim?

Sınavın cevap anahtarını görebilmek için yukarıda verilen linke tıklamanız yeterli. Her sorunun cevabı sorunun altında gösterilecektir. Veya Sınavı .docx olarak indirdiğinizde office word programıyla açtığınızda en son sayfada soruların cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Kendi Sınavını Oluştur

Değerli öğretmenlerimiz, isterseniz sistemimizde kayıtlı binlerce sorudan 9.Sınıf Coğrafya dersi için sınav-yazılı hazırlama robotu ile ücretsiz olarak beş dakika içerisinde istediğiniz soru sayısında, soru tipinde ve zorluk derecesinde sınav oluşturabilirsiniz. Yazılı robotu için Sınav Robotu tıklayın.


Sınav hakkında telif veya dönüt vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 Paylaşın
 Sınavı İndir
.docx vey .pdf
 Sınavı İndir (.docx)

Sınavı Beğendim (1)

 Yazdır

 Sınavlarıma Kaydet